Hlavní navigace

Ringier spustil Náhrady.cz, službu vyřizující kompenzace v letecké dopravě

15. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cestující, jejichž letadlo bylo zpožděno nebo zrušeno, mohou online vyplnit údaje o letu a nechat si bezplatně zjistit, jestli mají nárok na kompenzaci.

Ringier Axel Springer CZ a Transplan dnes oznámili spuštění www.nahrady.cz, společně provozovaná služba navazuje na již vloni na podzim oznámený www.skyplan.cz. Týká se poskytování finančních kompenzací pro cestující v letecké dopravě. Ty v zásadě vycházejí z práva cestujících postižených více než tříhodinovým zpožděním letu, zrušením letu či nevpuštěním do letadla kvůli překnihování na finanční kompenzaci až ve výši 600 Euro (tedy až zhruba 15 000 Kč).

MM socky3

Na Náhrady.cz mohou takto postižení cestující vyplnit údaje o letu a nechat bezplatně zjistit, jestli mají nárok na kompenzaci – v takovémto případě jim služba Náhrady.cz zajistí získání kompenzace (a z úspěšně získané částky si vezme provizi za získání). Dřívější služba pod jménem Skyplan bude, podle vyjádření na tiskové konferenci, sloužit pro případnou nadnárodní expanzi a B2B aktivity.

Konkrétní detaily dohody o spolupráci nebyly zveřejněny, stejně tak není známo jak se Ringier Axel Springer CZ a Transplan budou dělit o výnosy. Vzhledem k množství leteckých cestujících jde ale o poměrně lukrativní trh. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.