Hlavní navigace

Ringier spustil video-on-demand službu Biják.cz

29. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vydavatelství Ringier resp. jeho bulvární server Blesk.cz se pouští do provozu vlastní video-on-demand službu Biják.cz. Ta je prezentována jako první internetové kino, ale využívá koncept obvyklý u různých internetových půjčoven filmů, které se už na tuzemské scéně objevily. Ringier hodlá na Biják.cz nabízet každý týden vždy jeden film. Nabídka se má měnit vždy ve středu, aktuálně je k dispozici šestí díl série SAW. Nenechte se zmást tlačítkem „Koupit“ na stránkách služby Biják.cz, za poplatek…

Vydavatelství Ringier resp. jeho bulvární server Blesk.cz se pouští do provozu vlastní video-on-demand službu Biják.cz. Ta je prezentována jako první internetové kino, ale využívá koncept obvyklý u různých internetových půjčoven filmů, které se už na tuzemské scéně objevily. Ringier hodlá na Biják.cz nabízet každý týden vždy jeden film. Nabídka se má měnit vždy ve středu, aktuálně je k dispozici šestí díl série SAW. Nenechte se zmást tlačítkem „Koupit“ na stránkách služby Biják.cz, za poplatek si budete moci film přehrát po dobu 24 hodin.

Film lze buď rovnou přehrát nebo si jej zájemci budou moci stáhnout na pevný disk ve formátu Windows Media Video, dodržení čtyřiadvaceti­hodinové lhůty pohlídá DRM. Za vypůjčení filmu se platí 69 korun prostřednictvím Premium SMS. Ringier tvrdí, že filmy bude nabízet několik měsíců před uvedením na DVD, ale šestí díl SAW je na DVD už nějakou dobu. I film Gamer, který byl nabízený minulý týden, se na pultech DVD půjčoven již objevil. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).