Hlavní navigace

RIO Media výrazně zdražila kabelovou TV, ale také modernizují

24. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 3. 2009

Akciová společnost F.C.A., člen skupiny RIO Media, a.s., přichystala pro své abonenty v nedávné době, výrazné zdražení své nabídky, a to až o 190 %. V rozhovoru pro dnešní Benešovský deník se generální ředitel firmy Petr Opletal vyjádřil k tomu, co bylo důvodem ke změně cenové politiky. Podle něj byly ceny nastaveny pod udržitelnou úroveň, což neumožňovalo modernizovat sítě a vedlo to také k prodeji celé společnosti bývalým majitelem.

Nový majitel, společnost RIO Media, plánuje urychlenou modernizaci všech sítí a rozšíření a zlepšení zákaznické péče a řízení sítí, konstatoval Opletal. Jelikož firma platí většinu investic v eurech nebo dolarech a za poslední rok nebyl vývoj měn zrovna příznivý, musí se RIO Media uchýlit k nepopulárnímu kroku, kterým je právě zdražení nabídky. Cena nejnižší nabídky je stále výrazně nižší, než cena srovnatelné služby u konkurence, dodal ředitel společnosti.

KL22_nominace

RIO Media zaznamenala také úbytek klientů, ale ten prý není nijak významný. Firma se ho tedy nebojí. Z úbytku zákazníků strach nemáme, naopak věříme ve výrazný růst počtu dalších zákazníků. Většinu našich sítí se již letos chystáme modernizovat na technologii s optickým vláknem do domácnosti, upřesnil Opletal. Zákazníci se této technologie dočkají na Benešovsku a Vlašimsku ve třetím čtvrtletí letošního roku, její zavádění už probíhá v Klatovech a Olomouci.

K TÉMATU: Petr Opletal: Kabelovka F.C.A. se časem přejmenuje na RIO

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.