Hlavní navigace

Rockaway chce na hackathonech postavit globální aplikaci na AWS

5. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Investiční skupina do hackathonu zapojila své startupy. A tak bude mentorovat třeba šéf vývoje v Biletu nebo Vojta Roček z Value Creation týmu.

Série hackathonů proběhne v Praze, Brně a Ostravě. Rockaway dá vývojářům Amazon Web Services (AWS) a data od Kebooly s cílem vyzkoušet si globální aplikaci. První se rozjede o víkendu 16. a 17. října v pražském Impact Hubu. Další budou pokračovat.

"Nejsilnější stránkou technologie AWS je jednoduché nastavení, spuštění na dalších trzích a zprovoznění celé služby. Dá se říct, že podtitul by mohl znít globální aplikace snadno a rychle,” řekl Jiří Psota, šéf vývoje v Bileto, který se hackathonů bude účastnit jako mentor.

KL24

Účastníci budou řešit problémy z oblastí fintech, dopravy nebo e-commerce. V týmech o čtyřech až šesti lidech dostanou pouze 30 hodin k nalezení nejlepšího řešení. Spolu s Rockaway hackathony podporují Amazon a Keboola, kteří dodají technologii, data i odborné lektory.

Do příprav se zapojil také Rockaway Value Creation tým. „Máme přehled o tom, v jakých oborech je stále nevyužitý potenciál pro nové technologie a současně příležitost vytvořit něco nového. Zadání proto chystáme tak, aby opravdu ukázalo na existující problémy. Budeme vycházet z reálných dat, která nejsou běžně dostupná a na konci očekáváme funkční řešení,“ řekl Vojta Roček, další z mentorů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).