Hlavní navigace

Rockaway chce na hackathonech postavit globální aplikaci na AWS

Jan Beránek

Investiční skupina do hackathonu zapojila své startupy. A tak bude mentorovat třeba šéf vývoje v Biletu nebo Vojta Roček z Value Creation týmu.

Série hackathonů proběhne v Praze, Brně a Ostravě. Rockaway dá vývojářům Amazon Web Services (AWS) a data od Kebooly s cílem vyzkoušet si globální aplikaci. První se rozjede o víkendu 16. a 17. října v pražském Impact Hubu. Další budou pokračovat.

"Nejsilnější stránkou technologie AWS je jednoduché nastavení, spuštění na dalších trzích a zprovoznění celé služby. Dá se říct, že podtitul by mohl znít globální aplikace snadno a rychle,” řekl Jiří Psota, šéf vývoje v Bileto, který se hackathonů bude účastnit jako mentor.

Content 2017 - tip Footshop

Účastníci budou řešit problémy z oblastí fintech, dopravy nebo e-commerce. V týmech o čtyřech až šesti lidech dostanou pouze 30 hodin k nalezení nejlepšího řešení. Spolu s Rockaway hackathony podporují Amazon a Keboola, kteří dodají technologii, data i odborné lektory.

Do příprav se zapojil také Rockaway Value Creation tým. „Máme přehled o tom, v jakých oborech je stále nevyužitý potenciál pro nové technologie a současně příležitost vytvořit něco nového. Zadání proto chystáme tak, aby opravdu ukázalo na existující problémy. Budeme vycházet z reálných dat, která nejsou běžně dostupná a na konci očekáváme funkční řešení,“ řekl Vojta Roček, další z mentorů.

Našli jste v článku chybu?
6. 10. 2015 10:38
Marek (neregistrovaný)

Ruda má pravdu. Chcete inovovat? Skvělé, inovujte! K tomu, ale nepotřebujete investory a už vůbec ne pro ně zadarmo pracovat, nebo jak zde už píší jiní, jim dokonce platit za to, že jim zadara předáte své nejlepší myšlenky. Navíc, co by se tak vývojář mohl dovědět od někoho jako Vojta Roček, který je sice skvělý motivační řečník, ale rozhodně ne vývojář nebo analytik. Pracujte na sobě, pracujte na svých projektech a nenechte si nakukat, že k tomu potřebujete nějakou magii pochybných chlápků, kte…

10. 10. 2015 14:56
Padák (neregistrovaný)

Je to super příležitost potkat lidi co s AWS denně pracují. Bude to super!