Hlavní navigace

Rockaway jde do bankovnictví. Připravuje vlastní účet pro mladé

Jan Beránek

Na novém nástroji Rockaway spolupracuje mimo jiné s MasterCard, ČSOB a ISIC, má být alternativou bankovního účtu.

Napřed Chytrý Honza, připravovaný crowdfundingový Fundlift a teď nový, zatím oficiálně bezejmenný projekt. Jakub Havrlant cítí příležitosti v práci s penězi a stále se k ní vrací. Teď přichází sázka na mladé. 

Bezkontaktní platební karta propojená s mobilní aplikací. Interní projekt se v útrobách skupiny Rockaway vyvíjí už rok a vede ho Milan Beutl„Zkoumali jsme, jak manipulují mladí lidé s penězi, kde jsou největší mezery stávajících řešení a jak můžeme tyto mezery pomocí technologií odstranit,“ tvrdí Beutl v tiskové zprávě. 

Marcom

Nakonec zkusili, bez dalších zveřejněných detailů, propojit platební kartu s mobilní aplikací. „Další detaily zatím nemůžeme prozrazovat s ohledem na vysoce konkurenční prostředí,“ tvrdí Beutl s tím, že spuštění je naplánováno na nejbližší měsíce. Každopádně jde podle šéfa E-Commerce Holdingu Jana Jírovce vedle Koloniálu o největší projekt skupiny pro letošní roku. 

Do interního projektu skupiny jsou zapojeny kromě ČSOB i ISIC a MasterCard. „Od společného projektu si tak slibujeme otevření nového segmentu trhu,“ komentuje novinku ředitel MasterCard Miroslav Lukeš

Našli jste v článku chybu?
2. 5. 2015 15:59

Takže "má být alternativou bankovního účtu", a současně je to napojené na platební kartu? Táži se přátelé jaký typ platební karty Vám někdo (neřkuli banka) vydá aniž u ní máte bankovní účet? A odpověď zní, jedině kreditní kartu. Kdy vlastně vůbec nepracujete se svými penězi, ale s penězi které Vám půjčuje banka, i když je vlastně nepotřebujete..Ale ten úrok za to stojí, že ?) Nevaž se odvaž se...

3. 5. 2015 21:32
Charles (neregistrovaný)

Nn, kontokorent je zase kreditka. Předplacenka není bankovní účet, jenom má všechny jeho vlastnosti..