Hlavní navigace

Rodičovský filtr Norton Online Family nyní i v češtině

18. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Symantec představila novou verzi své bezplatné služby Norton Online Family řadící se mezi tzv. rodičovské filtry resp. prvky pro rodičovský dohled nad aktivitou dětí na Internetu. Norton Online Family už není k dispozici pouze v angličtině. Mezi nově podporovanými 25 jazyky je nyní i čeština. Na seznamu funkcí je samozřejmě blokování přístupu na definované konkrétní stránky nebo typy a skupiny stránek. Dále rodiče mohou monitorovat aktivitu dětí na Internetu od navštívených webových…

Společnost Symantec představila novou verzi své bezplatné služby Norton Online Family řadící se mezi tzv. rodičovské filtry resp. prvky pro rodičovský dohled nad aktivitou dětí na Internetu. Norton Online Family už není k dispozici pouze v angličtině. Mezi nově podporovanými 25 jazyky je nyní i čeština. Na seznamu funkcí je samozřejmě blokování přístupu na definované konkrétní stránky nebo typy a skupiny stránek. Dále rodiče mohou monitorovat aktivitu dětí na Internetu od navštívených webových stránek, přes předměty vyhledávání až po pohyb po komunitních serverech. K dispozici je i nástroj pro časové omezení používání počítače.

Norton Online Family dává rodičům možnost sledovat internetové aktivity dětí nebo spravovat omezení z webového prostředí, k němuž lze přistupovat z libovolného počítače připojeného k Internetu nebo třeba i z mobilu. Na vybrané události (např. pokus navštívit zakázanou stránku) služba umí posílat upozornění e-mailem. Norton Online Family se jeví jako zajímavá konkurence pro rodičovskou kontrolu ve Windows Vista a Windows 7 doplněnou o nástroj Windows Live Family Safety Control. Této kombinaci od Microsoftu se vyčítá například přílišná provázanost se službami Windows Live na úkor konkurenčních počinů, což její možnosti dosti limituje. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.