Hlavní navigace

Rodinné balení Windows 7 nyní i v České republice

22. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft uvádí na český trh Windows 7 Home Premium Family Pack. Zvýhodněné rodinné balení, jehož doporučená maloobchodní cena činí 3 990 korun i s daní, obsahuje upgrade licenci Windows 7 až pro tři počítače. Domácnosti s více počítači tak mohou levněji přejít z Windows XP nebo Windows Vista právě na nejnovější a zatím velmi pozitivně přijímaná Windows 7. Balíček lze použít i povýšení edice Starter právě systému Windows 7, která se objevuje na některých netboocích.

Microsoft uvádí na český trh Windows 7 Home Premium Family Pack. Zvýhodněné rodinné balení, jehož doporučená maloobchodní cena činí 3 990 korun i s daní, obsahuje upgrade licenci Windows 7 až pro tři počítače. Domácnosti s více počítači tak mohou levněji přejít z Windows XP nebo Windows Vista právě na nejnovější a zatím velmi pozitivně přijímaná Windows 7. Balíček lze použít i povýšení edice Starter právě systému Windows 7, která se objevuje na některých netboocích.

Windows 7 jsou na trhu teprve rok, ale už jsou dvojkou na trhu (jedničkou prozatím pořád zůstávají Windows XP, nicméně jejich podíl se pomaličku tenčí). Prozatím se globálně prodalo přes 240 milionů licencí, což z Windows 7 dělá vůbec nejlépe se prodávající systém historie. Microsoft si tak zatím po neslavném uvedení Windows Vista může mnout ruce. Jako menší zklamání však lze v tuto chvíli hodnotit nástup Windows 7 na tablety, který se navzdory původním očekáváním v nějaké větší míře nekoná. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.