Hlavní navigace

Rohlík má nového investora. Vstupují do něj logistici z Hopi

Jan Beránek

Online supermarket získává po únoru, kdy se jeho největším akcionářem stal Bizthusiasm Tomáše Čupra, další investice.

Desítky milionů korun na rozvoj. Alespoň to tvrdí tisková zpráva. Propojení s logistickou firmou je pro Rohlík.cz posílením především proti konkurenci v podobě Koloniálu, Tesca nebo Košík.cz.

„Příchod přátel z Hopi je dobrou zprávou, zejména díky jejich retailovému know-how, které jde napříč segmenty rychloobrátkového zboží,“ komentuje novinku spoluzakladatel Rohlíku Tomáš Čupr.

"Chceme být u toho už nyní, kdy se rozhoduje, jaký podíl na trhu který hráč získá, protože v budoucnost tohoto segmentu hodně věříme,” dodává šéf Hopi Petr Novák

Marcom

Rohlíku se na konci května povedlo poprvé překonat hranici tisícovky objednávek denně a podle Čupra se měsíční obrat pohybuje v řádu desítek milionů korun. A po Praze by na řadu mělo brzy přijít i Brno.

Získané prostředky využije Čupr na další rozvoj logistiky, která je pro celou nově vznikající scénu klíčová. E-commerce Holding, který stojí za konkurenčním online supermarketem Koloniál, má třeba pro své e-shopy připraveno už 24 tisíc metrů čtverečních skladů. Velkosklad v Rudné u Prahy byl navíc od začátku budován přímo pro specifika online prodeje potravin. 

Našli jste v článku chybu?
20. 7. 2015 12:08
Luk (neregistrovaný)

Podporuji tím pány Simkaniče, Krauseho a Antoše (tedy pokud je aspoň část reklamy placena per view; jinak nepodporuji v podstatě nikoho, protože na reklamu neklikám) ;-)

19. 7. 2015 0:23
Haha (neregistrovaný)

Ty asi moc nevíš, jak funguje logistika velkoobchodů z potravinama, že ne? Najdi mi nějaký, který mi do restaurace přiveze objednávku do hodiny a půl a pak se můžeme bavit. Ideálně třeba odpoledne. I ve velkých městech můžeš být rád, když to bude do 24h. Možná někde, kde je VO v místě a objednáš brzo ráno, tak ti to odpoledne zavezou. Jinak bez šance nebo třeba o víkendu.