Hlavní navigace

Roste průtok dat přes NIX.CZ pomaleji než dříve?

Jiří Macich ml.

V pondělích večerních hodinách poprvé v historii přesáhl datový tok, který proudí skrze propojovací infrastrukturu místního propojovacího uzlu NIX.CZ hodnotu 30 Gbit/s. Mety 15 Gbit/s bylo dosaženo před 14 měsíci. Pokud by to mělo znamenat, že rychlost růstu českého Internetu zpomaluje (v minulosti stoupal datový tok dvojnásobně za rok), je podle mého skromného názoru míč na straně poskytovatelů obsahu. Uživatelské připojky jsou ready, kde jsou ty nabídky videa v PAL rozlišení (tedy kromě Óčka)…

V pondělích večerních hodinách poprvé v historii přesáhl datový tok, který proudí skrze propojovací infrastrukturu místního propojovacího uzlu NIX.CZ hodnotu 30 Gbit/s. Mety 15 Gbit/s bylo dosaženo před 14 měsíci. Pokud by to mělo znamenat, že rychlost růstu českého Internetu zpomaluje (v minulosti stoupal datový tok dvojnásobně za rok), je podle mého skromného názoru míč na straně poskytovatelů obsahu. Uživatelské připojky jsou ready, kde jsou ty nabídky videa v PAL rozlišení (tedy kromě Óčka)? ptá se ve svém blogu Michal Krsek.

Našli jste v článku chybu?
17. 10. 2007 18:55
Predpokladam, ze hned jak jste to napsal, jste rozpoznal, ze jste napsal nesmysl.

Datove limity jsou "politicka" zalezitost a v pripade, ze na ne zacne narazet velke mnozsti uzivatelu, tak dojde k jejich zvednuti. S nastavenim agregace je to podobne. Kdyz se podivate na vytizeni sve pripojky, az budete hrat, zjistite, ze hry nejsou zadnym tahounem rostouci potreby pripojeni.

17. 10. 2007 18:22
H-S (neregistrovaný)
Přesně tak, k čemu nám je skvělá páteřní síť s obrovskou kapacitou, kdyz se obyčejní smrtelníci většinou musí spokojit s nějakým tím levným ADSL připojením, které navíc O2 pořád předražuje (v porovnání s tím, že jinde by za tu cenu člověk dostal daleko lepší připojení). Nedá se nic dělat, musíme vydržet a čekat, než to napadne někoho, kdo s tím něco udělá :-)