Hlavní navigace

Rozhlas spustil Radiotéku, nový e-shop se svými pořady

15. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Český rozhlas
Online audioknihy, rozhlasové hry, krimi, dokumenty, hudba nebo pohádky. Nabídka eshopu je pestrá a zpočátku jsou ke stažení i vybrané kousky zadarmo.

Druhý největší rozhlasový archiv v Evropě se otevírá internetu. „To, co jsme doposud nabízeli pouze na CD nosičích, které si lidé mohli zakoupit v běžné knihkupecké síti a také v naší reprezentační prodejně na Vinohradech, jim nyní nabízíme pořady přímo v klidu domova,“ tvrdí ředitel veřejnoprávního rozhlasu Peter Duhan.

Hned od počátku je k dispozici přes 200 alb mluveného slova, což je přibližně 950 zvukových stop, a 230 hudebních alb, tedy dva tisíce tracků. Hudební nabídka těží především z produkce vlastních těles – Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Tanečního orchestru nebo rozhlasového Big Bandu. 

CIF23

E-shop provozuje i Česká televize, která ale svou tvorbu prodává převážně na DVD  nebo poskytuje divákům svůj archiv v rámci bezplatné aplikace iVysílání. Tu pro ni nově provozuje Kellnerovo O2

Komerční televize své televizní archivy už zpoplatnily. Za Barrandov zaplatí divák 79 korun měsíčně. Nova je na Voyo.cz dražší (nabízí ale i časově omezený archiv zdarma), vyjde na 189 korun měsíčně a konečně Prima vyžaduje za převážně sportovní záznamy necelou padesátikorunu. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).