Hlavní navigace

TV Barrandov zpoplatnila většinu svého internetového archivu

11. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Televize Barrandov zpoplatnila přístup k většině pořadů ve svém internetovém archivu. Měsíční předplatné vyjde za 79 Kč. Co a za kolik nabízejí konkurenční televize?

Televize Barrandov přikročila ke zpoplatnění větší části internetového archivu svých pořadů, který divákům nabízí na svých webových stránkách. Divákům nově nabízí předplatné za 20 Kč na týden, 79 Kč na měsíc nebo za 300 Kč na půl roku. První dvě varianty předplatného lze objednat přes Premium SMS. Poslední pak jedině v e-shopu televize.

Některé pořady, například hlavní zpravodajská relace, zůstávají nadále pro registrované uživatelé dostupné zdarma. Ty jsou v archivu označeny růžovým tlačítkem Play. Pořady označené žlutým tlačítkem Play jsou nově dostupné jen předplatitelům. Takových je většina. Televize Barrandov předplatné zavedla v tichosti bez předcházejícího avíza jak pro diváky, tak pro novináře.

Pořady označené žlutě jsou v archivu TV Barrandov nově jen pro předplatitele. Růžově označené pořady zůstávají pro registrované uživatele dostupné zdarma.

Z českých televizí volně dostupných v pozemním digitálním vysílání má svůj archiv kompletně zpoplatněn skupina Nova pod hlavičkou služby Voyo.cz. Předplatné nyní vyjde na 189 Kč na měsíc, 499 Kč na tři měsíce, 949 Kč na půl roku nebo 1849 Kč na rok. Kromě přístupu k archivu původních pořadů je v něm však zahrnut i přístup k archivu akvizičních seriálů a filmů.

Navíc předplatitelé Voyo.cz mohou sledovat bez další poplatků placený sportovní kanál Nova Sport stejně jako ostatní kanály televizní skupiny Nova, které třeba ve své lokalitě nenaladí v rámci terestrického vysílání. Voyo.cz je kromě webových stránek dostupné také díky vlastní aplikaci na platformách iOS a Android. Dále podporuje chytré televizory a další chytrou černou elektroniku značek Panasonic, Samsung a LG.

Cloud23

Konkurenční skupina Prima má zpoplatněnou jen malou část svého archivu Prima Play částkou 49 Kč měsíčně. Jde zejména o záznamy fotbalových klání. Zbytek včetně atraktivních akvizičních seriálů, je dostupný zdarma na webu a v aplikaci pro mobilní zařízení. Volně přístupný archiv z webu nebo aplikace pro mobilní zařízení má též hudební televize Óčko.

Česká televize svou původní tvorbu poskytuje v rámci služby iVysílání.cz zdarma. Přidává k ní třeba i záznamy atraktivních sportovních přenosů. Archiv České televize je dostupný na jejích webových stránkách či prostřednictvím aplikace pro Android, iOS a Windows Phone. Krátce je služba iVysílání.cz přístupná také majitelům televizorů podporujících HbbTV.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).