Hlavní navigace

Rozhlasový radní Ladislav Jíša prý zatajil svou minulost

20. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 7. 2009

Člen Rady Českého rozhlasu Ladislav Jíša byl podle senátora Jiřího Oberfalzera před listopadem nomenklaturním pracovníkem Československého rozhlasu. V minulosti měl vést sekretariát ústředního ředitele pod jménem Ladislav Anderlík, které si později změnil. Vedl také útvar obrany a zvláštních úkolů Československého rozhlasu. Všiml si to server iDnes.cz.

BRAND23 Workshop

Mezi principy řízení byla na prvním místě uvedena vedoucí úloha KSČ. Ústřední ředitelství tvořily úsek útvarů vedení a úsek kádrové a personální práce. Funkce ústředního ředitele spadala do nomenklatury ÚV KSČ. Od 8. září 1970 ji zastával Ján Riško. Sekretariát ústředního ředitele vedl do 31. srpna 1988 Jan Straka, po něm Ladislav Anderlík, cituje Oberfalzer z publikace k 80. výročí Československého rozhlasu. Podle něj se člen Rady ČRo Jíša se snažil svou roli před listopadem 1989 bagatelizovat.

Potvrdil změnu jména a popřel, že by kdy v rozhlase pracoval ve vedoucí funkci. Podle jeho slov zde působil jen v dělnických a technických profesích, napsal senátor Oberfalzer na blogu iDNES.cz a dodal: Vedení sekretariátu ústředního ředitele není nijak bezvýznamná funkce. Na tuto pozici musel být každý důkladně prověřen, zvláště ve veřejném sdělovacím prostředku. Ovšem útvar obrany a zvláštních úkolů znamenal přímou spolupráci s bezpečnostními složkami. Prověření na takovou funkci muselo být vyššího stupně. Bude zajímavé zjistit, v jakých souvislostech se jméno pana radního vyskytuje ve svazcích. Nechci spekulovat o jeho důvodech pro změnu příjmení, přesto se mi všechny tyto okolnosti zdají přinejmenším podezřelé, uvedl Oberfalzer.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).