Hlavní navigace

Alexander Prez: Všechny letošní televizory Loewe podporují kodek H.265/HEVC

11. 8. 2015
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

V druhé polovině června uvedla v Praze značka Loewe zásadní model televizorů Reference. Reportáž jsme přinesli už dříve, nyní jsme zpovídali jeho výrobce.

Alexander Prez je oblastní obchodní manager minulý rok nově založené Loewe Technologies, která navazuje na tradici značky luxusních televizorů. Pod novými majiteli ji ale pojímá jinak a navrací se ke kořenům.

Nové Loewe se v Česku představilo na červnové tiskové konferenci (viz odkaz na reportáž níže) a překvapilo přístupem i zcela novými výrobky. Ty jsou nyní už konečně nejen na patřičné úrovni, ale parametrově také na naprosté špičce. Navíc Loewe nabízí i produkty, které nikde jinde nenajdete, a teď nemluvím jen o masových značkách. No řekněte, kde jinde například narazíte na možnost souběžně nahrávat dva pořady z různých tunerů a dívat se na třetí?

ČTĚTE TAKÉ: Znovuzrozené Loewe přichází

Na českém trhu vás zastupuje společnost Basys. Platí to i o trhu slovenském?

Basys zastupuje značku Loewe oficiálně pouze v České republice. Nicméně distribuce výrobků má prostřednictvím partnerů přesah i na slovenský trh a Basys má také vlastní prodejní síť basys.net, která působí i v Bratislavě.

Zásadní model televizoru Reference jste uvedli jako první v Praze a teprve potom například na německém trhu.

Řada Individual, a k ní návazný model Loewe Reference UHD, byla vždy v minulosti technicky, konstrukčně a díky tomu i obchodně jednoznačně klíčovou modelovou řadou. Jsme přesvědčeni o tom, že ta současná se povedla, a náš logický zájem byl být první, navíc v centru Evropy, kde se informace lépe předá potencionálním zákazníkům, kteří tuto modelovou řadu netrpělivě očekávali. A to se nám podařilo.

Jaká máte na českém trhu očekávání, resp. kam míříte? Vím, že uvažované prodeje nám asi neprozradíte, ale co si vlastně slibujete od tak malého trhu, jako je náš?

Očekáváme postupné oživení zájmu zákazníků, kteří již vlastní nějaký výrobek Loewe z minulosti, případně pozitivně vnímají tu skutečnost, že výrobky Loewe jsou vyráběny v Německu z materiálů typu sklo, nerez nebo kvalitní potahové látky v několika barevných kombinacích.

Barevným provedením je tak možné televizory individualizovat a přizpůsobit interiéru. Potencionální uživatelé jsou ti, kteří vnímají provedení a design televizoru jako součást interiéru, a to je nemalá část populace v České republice. Jsou tu také ti, kteří ocení propracované technické a konstrukční provedení televizoru i jednoduchost uživatelského prostředí.

Vstupní modelovou řadou Art UHD chceme oslovit novou potencionální skupinu zákazníků mladšího věku. Tomu bude přizpůsobena i kalkulace doporučené prodejní ceny. Při spokojenosti je pak již jenom krůček k vyšším a dražším modelovým řadám Connect, Reference nebo Masterpiece.


Foto: Loewe

Alexander Prez (vpravo) při prezentaci nových televizorů Loewe v Praze spolu s Martinem Caklem z Basysu.

Prodej televizorů Loewe nebude probíhat přes internet, ale přes značkové a partnerské prodejny. Jaké nároky musí váš partner splňovat? Dá se to nějak obecně specifikovat?

Ano, je to možné specifikovat. Požadavek je postaven na aktivním způsobu prodeje, tedy s reálnou živou prezentací několika funkčních výrobků. Prodejce musí znát sortiment, mít dobrý přehled o instalačních možnostech a musí být také schopen provést instalaci televizoru u zákazníka.

Tedy se nejedná pouze o prodej krabice (výrobku). Prodejce by měl být natolik zkušený, aby se výběrem typu televizoru co nejvíce trefil do představ, požadavků a očekávání zákazníka. To je nejlepší cesta ke spokojenosti a dobrému pocitu z investice.

Koncepce televizorů Loewe je otevřená. Je tedy možné aktualizovat je nejen softwarově (firmwarově), ale i hardwarově. Co přesně to v praxi v případě hardwaru znamená? Půjde o výměnu nějaké karty? Půjde to udělat uživatelsky?

V nedávné minulosti bylo možné dodatečně doplnit např. satelitní nebo pozemní tuner DVB-T, a to buď jako samostatný, nebo dvojitý. Televizory bylo také možné rozšířit o modul Wi-Fi, rozhraní RS-232 apod.

V současné době, díky vysokému stupni výbavy, a to již od základního modelu, se doplňky soustředí na rozšíření externí. Je tak možné dokoupit si např. USB pro rozšíření o Bluetooth Music Player, Bluetooth Keyboard, Multiroom DVB-Radio Streaming, Multiroom TV Streaming a také o Multiroom DR+ Streaming.

Z ostatních variant lze ještě doplnit např. Module DVB-T2 Twin Demodulator, Converter RJ12/5M/IR pro ovládání připojených a v nábytku skrytých externích zařízení prostřednictvím přijímacího infračerveného rozhraní na TV a také tzv. Module Wireless AudioLink pro bezdrátový přenos audiosignálu. Většina instalací doplňkových modulů se provádí odborně.

Mám si to představit tak, že například nebude problém rozšířit řadu Connect o Bluetooth, které standardně nemá?

Ano, je to možné, a dokonce bez demontáže televizoru.

Jak dobře jste připraveni na nastupující kodek H.265/HEVC? Kde všude ho u televizorů podporujete? Tunery, internet, USB…

Podporujeme ho všude, a to i v rámci lokální sítě. Pro streamování fotografií, audio a video obsahu v lokální síti pak doporučujeme Twonky server.

Platí tato podpora pro všechny řady beze zbytku?

Ano, již od modelové řady Art.


Foto: Basys.net

V Praze uvedený stěžejní model Loewe Reference.

V prosinci je očekáván vrcholový model Masterpiece. Ten bude mít prohnutou LCD obrazovku. Proč jste se rozhodli pro tento krok, když v jiných modelových řadách držíte pouze rovné LCD panely?

Z pohledu výrobce se jedná o odezvu na požadavky zákazníků v Německu. Důvodem bylo také to, že byl eminentní zájem o velikost úhlopříčky 65", tj. 165 cm, a v té momentálně celosvětově není k dispozici standardní panel, který by splňoval parametry kvalitativní, technické a některé další.

Loewe Masterpiece 65 je samostatně stojící televizor typu „solitér“, u něhož není nutné řešit problémy zakřivených zobrazovačů při instalaci na rovnou zeď.

OLED nesporně nabízí ten nejlepší obraz, nejlepší černou a mj. i nejlepší pohybovou ostrost. Má ale stále své technologické a výrobní problémy. Proto jste se rozhodli tuto obrazovku u Masterpiece nepoužít? Nebo zatím nejsou ke koupi obrazovky?

Společnost Loewe není prozatím přesvědčena o tom, že tato technologie má naprostou důvěru zákazníků. Monitorujeme trh a jakmile dojde k významnějšímu celosvětovému rozšíření výroby a budou k dispozici OLED panely s adekvátní požadovanou kvalitou a akceptovatelnou cenou, lze očekávat jejich nasazení u nejvyšší modelové řady.

Jaká je záruka na televizory Loewe? Mají ji všechny stejně dlouhou?

Ano, mají shodnou délku záruční doby 24 měsíců.

Mohu se zeptat, proč nabízíte pouze standardní záruční dobu? Očekával bych alespoň tři nebo čtyři roky.

Uvažujeme o zavedení delší záruční doby, ale v tuto chvíli ještě není jasná koncepce, tedy konkrétní doba, termín zavedení atd.

Jak řešíte případný servis? Zákazník odveze výrobek k vám, nebo ho naopak navštíví technik? Nebo je to podle úhlopříčky?

Pro řadu Individual, novou Reference UHD a Masterpiece je servis u zákazníka, případně odvoz zajišťuje servis na své náklady. Ostatní modelové řady řeší zákazník se servisem po dohodě.

Televizory jsou televizory, ale co další „obrazová“ produkce? Nepřemýšlíte nad nějakým projektorem?

Nikoli. Co se týče ostatní techniky, jedná se jen o doplňkové audio a také o firemní multiroom, tedy vícepokojové řešení, které je funkční samostatně, ale i v návaznosti na sdílení obsahu z televizoru Loewe.

ebf - tip do článku - debata

Děkuji za rozhovor.

Alexander Prez pracuje v Loewe Technologies jako Area Sales Manager International. V letech 2007–2011 vystudoval Otto-Friedrich-Universität Bamberg, studijní obor Finance, Controlling, Účetnictví. Po škole pracoval v Loewe Opta mj. jako vývojář uživatelského rozhraní (GUI Developer), pak řídil obchodní aktivity v Rusku a v pobaltských státech a od roku 2013 řídí prodej v Loewe Technologies pro region Ruska, pobaltských států, Polska a mj. i Česka a Slovenska. Vedle němčiny mluví velmi dobře anglicky a rusky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).