Hlavní navigace

H.265/HEVC

Philips 43PUS6501: obrazově stále výtečný, Android TV výrazně lepší

Model PUS6501 s excelentní výbavou jsme už vyzkoušeli. Teď je tu ale verze s Android TV (6) a hlavně firmwarem pro HDR. A to jsou hodně důležité změny!

22. 3. 2017 0:00
Doba čtení: 13 minut

Buďte připraveni na budoucnost. Přehled TV s tunery DVB-T2/S2/HEVC

UVNITŘ TABULKA – Článek představuje výrazně aktualizovanou verzi materiálu, který vyšel loni v předplatitelské sekci. Tam, kde to bylo možné, jsou také doplněny televizory z roku 2016.

Doba čtení: 16 minut

MPO varuje: nespěchejte. Na přípravu na vysílání DVB-T2/HEVC máte dostatek času

V tuto chvíli se předpokládá, že k přechodu na nový standard DVB-T2/HEVC, tj. k ukončení stávajícího vysílání v DVB-T, dojde kolem roku 2020.

Doba čtení: 2 minuty

Středeční recenze? Těšte se na televizor JVC LT-48V953

UVNITŘ GALERIE – Čekal jsem Gogen a dorazilo JVC. Jaké příjemné překvapení! Tuhle značku jsem měl vždy rád. Už jsem ji ale možná deset let v ruce neměl.

Doba čtení: 1 minuta

Opticum Lion HD 265 DVB-T2 H.265/HEVC: terestrický přijímač i pro nový standard

Digitální pozemní přijímač pro příjem DVB-T/T2 volného vysílání s podporou nejnovějšího kodeku H.265/HEVC. Zatím jsme zde měli možnost recenzovat pouze dva.

Doba čtení: 6 minut

Přehled set-top boxů do 5000 Kč pro příjem DVB-T2 s kodekem HEVC

Chcete být připraveni na budoucí vysílání v DVB-T2 a nechcete to řešit výměnou televizoru? Pak nezbývá než sáhnout po set-top boxu. Situace je ale tristní.

Doba čtení: 9 minut

HEVC Advance snižuje náklady na licenční poplatky za užívání HEVC

HEVC Advance, koalice tvůrců a vývojářů technologie kodeku HEVC a držitelů licence, oznámila 18. prosince 2015 mnohem přátelštější licenční podmínky pro kompresi videa H.265.

Doba čtení: 2 minuty

České Radiokomunikace chtějí certifikovat přijímače pro standard DVB-T2/HEVC

O tom, jakou podobu bude mít označení produktů, které nový standard podporují, prozatím České Radiokomunikace s výrobci elektroniky jednají.

Doba čtení: 1 minuta

Sencor SLE 43F57TCS: hledáte levný televizor s DVB-T2 a HEVC? Tady je a vůbec není špatný

Jednoduchý, levný a rozměrný televizor od značky, která je považována za „malou“. Pravda. Přišla ale i s televizorem s Androidem a nyní i s H.265.

Doba čtení: 10 minut

Přehled televizorů s tunery DVB-T2/S2 a kodekem HEVC na českém trhu

AKTUALIZOVÁNO: Naposledy, a vlastně i poprvé, jsme se na ně podívali v lednu. Od té doby se situace změnila a příští rok se má změnit ještě více. T2 je za rohem.

Doba čtení: 11 minut

Alexander Prez: Všechny letošní televizory Loewe podporují kodek H.265/HEVC

V druhé polovině června uvedla v Praze značka Loewe zásadní model televizorů Reference. Reportáž jsme přinesli už dříve, nyní jsme zpovídali jeho výrobce.

11. 8. 2015 0:00
Doba čtení: 6 minut

TeleSystem TS6800 T2 HEVC: jeden z prvních opravdu fungujících přijímačů pro DVB-T2 HEVC

Už je to tady, začíná souboj výrobců, který z nich dříve přijde s dobře vybaveným přijímačem za rozumnou cenu a který bude dobře konkurovat na trhu.

Doba čtení: 8 minut