Hlavní navigace

Rozjezd videa na objednání v Belgii

19. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

19. 12. 2005

Belgický provozovatel vysílání televize přes DSL, Belgacom, si jako platformu svých nově spouštěných služeb videa na objednání a interaktivní digitální televize vybral řešení Smart Edge Service Gateway od firmy Redback. Služba umožní zákazníkům Belgacomu s vysokorychlostním připojením k Internetu bohatý výběr z programového obsahu, který si firma nechává licencovat. Podle serveru Digital Media Europe má vysílatel smlouvu už na tři sta filmů, které získal od hollywoodských studií Dreamworks, Paramount a Warner Bros.

Belgacom TV funguje od letošního června a za prvních pět měsíců existence si ji předplatilo zatím 20 tisíc zákazníků. Nabídka obsahuje zhruba 60 programů včetně přenosů z národní fotbalové soutěže Jupiler League a videa na objednání. Mezi filmy diváci naleznou třeba Danny parťáky 2, Hledání Země Nezemě nebo Constantine, přičemž za jednu podívanou zaplatí 2 až 3,5 eura (tedy 57 až 100 korun). Mezi samozřejmou výbavu digitálního vysílání patří elektronický průvodce a možnosti rodičovské kontroly.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.