Hlavní navigace

Rozšiřování pokrytí Street View pokračuje

Jiří Macich ml.

O službě Street View z internetových map společnosti Google se nemluví a nepíše vždy v pozitivním duchu, ale to americký internetový kolos evidentně nezastavuje v jejím dalším rozšiřování. Například ve Velké Británii, kde se příprava virtuálních procházek setkala dokonce s fyzickým odporem místních obyvatel, už notoricky známé snímkovací vozidlo zprostředkovalo obrázky z 96 procent tamních silnic a cest. Uživatelé Google Maps se tak mohou vydávat na opravdu dlouhé virtuální procházky po…

Doba čtení: 1 minuta

O službě Street View z internetových map společnosti Google se nemluví a nepíše vždy v pozitivním duchu, ale to americký internetový kolos evidentně nezastavuje v jejím dalším rozšiřování. Například ve Velké Británii, kde se příprava virtuálních procházek setkala dokonce s fyzickým odporem místních obyvatel, už notoricky známé snímkovací vozidlo zprostředkovalo obrázky z 96 procent tamních silnic a cest. Uživatelé Google Maps se tak mohou vydávat na opravdu dlouhé virtuální procházky po ostrovním království.

Pokud byste se ale raději prostřednictvím Street View vydali do exotičtějších oblastí, můžete si nově prohlédnout panoramatické interaktivní snímky z Hongkongu nebo Macaa, na nichž nechybí dominanty typu Ting Kau Bridge či The Macau Tower. Vybrané objekty turistického zájmu z České republiky (a nejen ty) byly internetovým uživatelům přes Street View zprostředkovány už v loňském roce, kdy se zároveň o Google začal zajímat i Úřad na ochranu osobních údajů. (Neowin.net, Google Maps Mania)

Našli jste v článku chybu?