Hlavní navigace

Rozšiřování pokrytí Street View pokračuje

18. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O službě Street View z internetových map společnosti Google se nemluví a nepíše vždy v pozitivním duchu, ale to americký internetový kolos evidentně nezastavuje v jejím dalším rozšiřování. Například ve Velké Británii, kde se příprava virtuálních procházek setkala dokonce s fyzickým odporem místních obyvatel, už notoricky známé snímkovací vozidlo zprostředkovalo obrázky z 96 procent tamních silnic a cest. Uživatelé Google Maps se tak mohou vydávat na opravdu dlouhé virtuální procházky po…

O službě Street View z internetových map společnosti Google se nemluví a nepíše vždy v pozitivním duchu, ale to americký internetový kolos evidentně nezastavuje v jejím dalším rozšiřování. Například ve Velké Británii, kde se příprava virtuálních procházek setkala dokonce s fyzickým odporem místních obyvatel, už notoricky známé snímkovací vozidlo zprostředkovalo obrázky z 96 procent tamních silnic a cest. Uživatelé Google Maps se tak mohou vydávat na opravdu dlouhé virtuální procházky po ostrovním království.

Pokud byste se ale raději prostřednictvím Street View vydali do exotičtějších oblastí, můžete si nově prohlédnout panoramatické interaktivní snímky z Hongkongu nebo Macaa, na nichž nechybí dominanty typu Ting Kau Bridge či The Macau Tower. Vybrané objekty turistického zájmu z České republiky (a nejen ty) byly internetovým uživatelům přes Street View zprostředkovány už v loňském roce, kdy se zároveň o Google začal zajímat i Úřad na ochranu osobních údajů. (Neowin.net, Google Maps Mania)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.