Hlavní navigace

RRTV dala zelenou prvnímu HD programu. Kde se objeví?

26. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 1. 2007

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila společnosti Help Film licenci na její program Nonstop Kino HD. Stanice bude mít podle šéfradního Václava Žáka zčásti podobné složení jako filmový kanál Nonstop Kino, který se na satelitu objevil česky v květnu minulého roku, od listopadu ho nabízí kabelový operátor Karneval. Tentokrát ale půjde o vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Podle našeho licenčního oddělení je to první případ takové stanice v Česku, řekl včera Žák ČTK.

Zatím není jasné, kde všude se Nonstop Kino HD objeví. Co se týče HDTV, jsme připraveni jednat. Zatím ale nová firma (po spojení UPC a Karnevalu) v tomto ohledu oslovena nebyla, sdělil agentuře mluvčí kabelového a satelitního operátora UPC František Malina. Stanice by si mohla najít cestu k provozovalům televize přes internetový protokol (IPTV). Tu provozuje v širším rozsahu zatím jen Telefónica O2, na jaře přijdou se svojí nabídnou ale i Volný a Radiokomunikace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).