Hlavní navigace

RRTV neprodlouží satelitní TV Apatyka lhůtu pro start

12. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 5. 2008

Satelitní televize Apatyka zaměřená na zdravý životní styl, vaření, ale také na přenosy a záznamy operačních zákroků, přijde o licenci, pokud nezahájí vysílání do 23. května. Provozovatel stanice, společnost Zelená Apotéka, jejímž jednatelem je bývalý ministr práce a sociálních věcí a vnitra za ODS Jindřich Vodička, se marně pokoušela získat souhlas Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), aby mohla odstartovat později než 360 dní od udělení licence.

Lupa tip MF temata2

RRTV minulý týden odpověděla na dotaz Zelené apotéky negativně. Jindřich Vodička přitom už koncem února serveru DigiZone.cz řekl, že firma s největší pravděpodobností nestihne zahájit vysílání v zákonem stanovém termínu. Vidím to velice skepticky. Termín určitě nestihneme. Buď požádáme o jeho prodloužení, nebo licenci vrátíme, řekl tehdy Vodička.

Vysílací rada nemůže lhůtu pro zahájení vysílání svévolně prodlužovat. Podle předsedy RRTV Václava Žáka existuje jediná výjimka v případě, že by zahájení vysílání bránily odůvodněné technické potíže.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.