Hlavní navigace

RRTV prý chybí pro regulaci online videa znalosti

7. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prý možná nezvládne regulaci videa na Internetu, která by měla být její novou kompetencí. Tématu jsme se věnovali naposledy v článcích Stalo se: vláda Jana Fischera nechce svěřit Internet do rukou RRTV nebo Václav Žák: anonymní Internet během několika let zmizí. Zmíněná regulace má řadu kritiků už jako taková. Dnešní vydání týdeníku Euro však přináší resp. umocňuje jeden často zmiňovaný argument: kompetentnost nově zainteresovaných. Všechna dosavadní…

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prý možná nezvládne regulaci videa na Internetu, která by měla být její novou kompetencí. Tématu jsme se věnovali naposledy v článcích Stalo se: vláda Jana Fischera nechce svěřit Internet do rukou RRTV nebo Václav Žák: anonymní Internet během několika let zmizí. Zmíněná regulace má řadu kritiků už jako taková. Dnešní vydání týdeníku Euro však přináší resp. umocňuje jeden často zmiňovaný argument: kompetentnost nově zainteresovaných. Všechna dosavadní setkání s úředníky ohledně připravovaného zákona se týkala vysvětlování, co vše je na webu možné, jak Internet funguje a podobně. Bylo to jedno velké školení, uvedl pro Euro zdroj, který si nepřál být jmenován.

RRTV ani ministerstvo kultury prý nemají s Internetem žádné zkušenosti. Toho se obává třeba i Pavel Zima, ředitel portálu Seznam.cz: Rada je politický subjekt, který mezi svými členy nemá internetové odborníky, takže až praxe ukáže, co a jak bude fungovat. Jedno z mála, co bylo prozatím definováno, je výše maximální pokuty, uvedl pro Euro. Celá záležitost šla vyřešit ustanovením samoregulátora, jako je tomu například v Nizozemsku nebo ve Velké Británii. Nevím, v jaké formě bude zákon nakonec schválen, ale prozatím nás to zatěžuje jak administrativně, tak i právně. Část našich lidí na tomto tématu strávila spoustu času, postěžoval si pro Euro Pavel Mucha z Centrum Holdings.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).