Hlavní navigace

RRTV registruje v tuto chvíli 87 internetových služeb na vyžádání

17. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 5. 2011

OPRAVENO Předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová vystoupila dnes jako první na konferenci Video Internet Forum věnované šíření a regulaci videobsahu na internetu, vývoji nových technologií a tak dále. V pražském kině Atlas uvedla, že RRTV musí mít pochopitelně přehled o tom, které subjekty na internetu nabízí videobsah, co nabízí, takovou službu je pochopitelně nutné evidovat.

ebf - tip do článku - debata

V tuto chvíli RRTV registruje 87 služeb na vyžádání. Nejčastějším důvodem odmítnutí subjektu pro zařazení do regulace bylo, že provozovatel neměl k dispozici katalog pořadů na vyžádání. RRTV je vůči případným hříšníkům celkem benevolentní a dává jim poměrně dlouhý čas na nápravu – většinou 30 dní. Sankce podle ní zatím nebyly uděleny, což shledala Kalistová jako pozitivní. RRTV spolupracuje také se dvěma samoregulátory – Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) a Asociace televizních organizací (ATO).

Co se týká doporučení pro provozovatele videobsahu na vyžádání, šlo například o snadný trvalý přístup, product placement a podobně. RRTV zatím neřešila problematiku erotických webů, ale v plánu to má. Kateřina Hrubešová, předsedkyně SPIR, na rovinu uvedla, že se jí regulace nelíbí, nicméně sdružení se s tím muselo vypořádat. Pokud se na nás obrátí někdo, kdo by chtěl poradit, i když není naším členem, neodmítneme ho, konstatovala Hrubešová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).