Hlavní navigace

RRTV se bude příští týden rozhodovat, zda odebere licenci Nově Cinema

23. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 3. 2010

Porušení Technického plánu přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání, které podle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) zavinila televize Nova tím, že nevypnula v daném termínu svoje analogové vysílání na čtyřech velkých vysílačích v západních Čechách, začne řešit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Nově hrozí, že přijde o kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání programu Nova Cinema.

K TÉMATU: ČTÚ zahájil správní řízení kvůli nevypnutí analogové Novy na čtyřech vysílačích, včetně Chebu a Domažlic

ČTÚ podle svého předsedy Pavla Dvořáka již zahájil správní řízení s Českými Radiokomunikacemi jako držiteli kmitočtů, které se měly vypínat, a informoval o tom RRTV. Rada dosud čekala na vyjádření telekomunikačního úřadu a podle ekonomického deníku E15 si nechává k situaci vypracovat právní analýzu. Na jejím základě se pak rozhodne, zda s Novou zahájí správní řízení o odebrání pozemní licence Novy Cinema.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Porušuje Nova vládní harmonogram digitalizace, nebo ne?

O našem stanovisku a zahájení či nezahájení správního řízení budeme rozhodovat příští úterý, sdělila listu předsedkyně rady Kateřina Kalistová. I kdyby však Nova Cinema přišla o licenci pro zemské digitální vysílání, mohla by nadále vysílat na základě licencí pro satelitní a kabelové vysílání. Dokonce by mohla zůstat v zemské digitální síti 2 a vysílat v ní jako program převzatý ze satelitu. Zákon takové vysílání umožňuje.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).