Hlavní navigace

RRTV se bude příští týden rozhodovat, zda odebere licenci Nově Cinema

Porušení Technického plánu přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání, které podle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) zavinila televize Nova tím, že nevypnula v daném termínu svoje analogové vysílání na čtyřech velkých vysílačích v západních Čechách, začne řešit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Nově hrozí, že přijde o kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání programu Nova Cinema.

K TÉMATU: ČTÚ zahájil správní řízení kvůli nevypnutí analogové Novy na čtyřech vysílačích, včetně Chebu a Domažlic

ČTÚ podle svého předsedy Pavla Dvořáka již zahájil správní řízení s Českými Radiokomunikacemi jako držiteli kmitočtů, které se měly vypínat, a informoval o tom RRTV. Rada dosud čekala na vyjádření telekomunikačního úřadu a podle ekonomického deníku E15 si nechává k situaci vypracovat právní analýzu. Na jejím základě se pak rozhodne, zda s Novou zahájí správní řízení o odebrání pozemní licence Novy Cinema.

ČTĚTE TAKÉ: Porušuje Nova vládní harmonogram digitalizace, nebo ne?

O našem stanovisku a zahájení či nezahájení správního řízení budeme rozhodovat příští úterý, sdělila listu předsedkyně rady Kateřina Kalistová. I kdyby však Nova Cinema přišla o licenci pro zemské digitální vysílání, mohla by nadále vysílat na základě licencí pro satelitní a kabelové vysílání. Dokonce by mohla zůstat v zemské digitální síti 2 a vysílat v ní jako program převzatý ze satelitu. Zákon takové vysílání umožňuje.

Našli jste v článku chybu?