Hlavní navigace

RRTV udělila kompenzační licenci kanálu Nova Cinema

2. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 12. 2008

Nova Cinema získala na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro pozemní digitální vysílání. Nova tak může svůj dosavadní kabelový a satelitní kanál začít šířit také prostřednictvím DVB-T multiplexu 2 společnosti České Radiokomunikace. Na tzv. kompenzační licenci má nárok za to, že přistoupí k Technickému plánu přechodu a vzdá se svých analogových kmitočtů. Pokud by se jich Nova nevzdala, mohla by analogově vysílat až do roku 2017. Tyto kmitočty budou v budoucnu použity pro budování dalších digitálních sítí.

webcast bezpečnostní katastrofy

ČTĚTE TAKÉ: Nova Cinema oslavila první narozeniny

O udělení licence informoval předseda Úřadu RRTV Petr Bartoš. Pokud budou podle Novy splněny podmínky stanovené v plánu přechodu, začne Nova vypínat svůj analogový signál v Česku od příštího roku. První velkou oblastí, kde by se tak mělo stát – společně s ČT1 a Primou – je v dubnu Praha. Udělení licence pro terestrické vysílání tak přichází téměř na rok přesně od doby, kdy začala Nova Cinema vysílat. Bylo to 1. prosince 2007. Kdy se objeví kanál v terestrické digitální síti, oznámí její vedení pravděpodobně na čtvrteční tiskové konferenci.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.