Hlavní navigace

RRTV v regulaci internetu neobstojí

7. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 9. 2009

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která by měla na základě připravovaného zákona o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání dohlížet nad internetovými televizemi, nemá podle provozovatelů tuzemských serverů šanci obstát. Upozorňuje na to týdeník Euro ve svém nejnovějším vydání. Kritikům podle týdeníku vadí především to, že ministerstvo kultury ani RRTV až dosud neměly s internetem prakticky žádné zkušenosti.

Všechna dosavadní setkání s úředníky ohledně připravovaného zákona se týkala vysvětlování, co vše je na webu možné, jak internet funguje a podobně. Bylo to jedno velké školení, řekl týdeníku Euro zdroj, který si nepřál být jmenován. Dalším problémem je podle týdeníku nedostatek pracovníků, kteří by český internet v rámci RRTV monitorovali. Ministerstvo kultury totiž nyní nepočítá s tím, že by se Rada kvůli novým úkolům měla rozšiřovat o nové zaměstnance.

Zdroj: ČTK / týdeník Euro

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).