Hlavní navigace

RRTV: Zabiják Joe za tři sta tisíc a tři nové licence pro rozhlasové vysílání

23. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dopolední odvysílání filmu Zabiják Joe by mohlo společnost Doneal vyjít na tři sta tisíc korun. RRTV také udělila licence pro vysílání Rádia Kroměříž, Dance Radia v Brně a Hitrádia Orion Morava ve Zlíně.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání projednala na svém třináctém letošním zasedání 78 bodů programu, vyhodnotila 32 stížností a vydala devět upozornění na porušení zákona. Rozhodla také o zahájení osmi správních řízení a uložila jednu pokutu. Ta dopadla na společnost Doneal, která by měla zaplatit tři sta tisíc korun. Tu si vykoledovala zařazením film Zabiják Joe 6. prosince 2015 v deset hodin dopoledne na program Joj Cinema. Doneal je držitelem licence pro vysílání tohoto kanálu na českém trhu.

Snímek podle Rady obsahoval explicitní záběry násilí ve spojení se sexuálními výjevy, konkrétně naturalistické výjevy sexuálního ponižování a zvláštních sexuálních praktik vynucovaných výhrůžkami smrtí a spojených s fyzickým týráním ženy, navíc za přítomnosti jejího partnera.

Podle vyjádření radních mohly záběry způsobit dětským i mladistvým divákům psychický otřes, a zejména u dětí přispět ke snížení jejich citlivosti při vnímání násilí a k chybné interpretaci sexu jako pouhé součásti patologicky agresivního chování, sloužícího k ovládání a ponižování druhých osob, zejména žen. Radě vadila hlavně závěrečná scéna filmu, během níž muž přinutí za použití naturalisticky zobrazeného brutálního násilí ženu k ponižující sexuální praktice.

ebf - partner 1

Nové frekvence pro Kroměříž, Brno a Zlín

Rada dále udělila tři licence k provozování rozhlasového vysílání. První z nich dostala společnost Rádio Kroměříž, která tak může na frekvenci 103,3 MHz vysílat Radio Kroměříž z vysílače Kroměříž o výkonu 50 W. Společnost Max Loyd získala licenci pro vysílání Dance Radia v Brně na frekvenci 102,4 MHz a s výkonem 100 W.

Media Bohemia zase bude moci rozjet Hitrádio Orion Morava ve Zlíně, a to na frekvenci 88,6 MHz a s výkonem 100 W. Společnost Léčebné lázně Mariánské Lázně pak získala licenci k provozování místního televizního vysílání programu INFO šířeného prostřednictvím kabelových systémů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).