Hlavní navigace

RTA bude vyrábět Pardubicku magazín o cestování a pro volný čas

19. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 5. 2008

Vedení Pardubického kraje se rozhodlo, že přijme nabídku od regionální televize RTA a na půl roku bude zkušebně vysílat na kmitočtech Primy na daném území místní zpravodajství zaměřené především na turistiku a využití volného času. Pořad by měl obsahovat hlavně aktuality z kraje. Magazín o dění v regionu bude zaměřený na cestovní ruch, kulturní a sportovní akce, uvedl pro ČTK krajský radní pro sociální péči, neziskový sektor a cestovní ruch Miloslav Macela. RTA v současné době již pro Pardubicko vysílá spolu Královehradeckým krajem zpravodajství.

Ten připravuje pro své diváky desetiminutový měsíčník s názvem U nás v kraji. Na Primě ho mohou sledovat ve stejný čas každé poslední úterý v měsíci. Radní rozhodli, že magazín se bude zatím zkušebně vysílat šest měsíců, aktualizovat se bude jednou měsíčně. Na konci roku to vyhodnotíme a uvidíme, zda to přineslo očekávaný přínos, řekl první náměstek hejtmana Roman Línek. Podle něj je nabídka RTA jediná, která je schopná zajistit celoplošné informační pokrytí regionu podle potřeb kraje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.