Hlavní navigace

RTA Jižní Čechy vysílá digitálně nejen z Kleti, ale i Mařského vrchu

7. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 7. 2010

Záhada s připojováním jihočeského regionálního studia RTA do celostátního digitálního vysílání Primy z jihočeských vysílačů Kleť a Mařský vrch je vyřešena. Zatímco koncem června České Radiokomunikace deklarovaly, že studio RTA Jižní Čechy bude digitálně vysílat jen z vysílače Kleť, který však tvoří jednofrekvenční síť s vimperským vysílačem Mařský vrch, nyní se ukazuje, že jihočeská RTA využívá oba jihočeské digitální vysílače.

K TÉMATU: RTA Jižní Čechy přejde od 1. července na digitální vysílání z Kleti

Odpojování fyzicky probíhá na Kleti, ale protože vysílače pracují ve stejné frekvenční síti, regionální vysílání se objeví divákům chytající příjem z obou vysílačů, sdělila na dotaz serveru DigiZone.cz mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová. Kdyby oba jihočeské vysílače vysílaly v jednofrekvenční síti na pozici televize Prima rozdílné programy, navzájem by se rušily.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Jihočeši, nejde vám Nova, Prima a TV Barrandov? Přelaďte si set-top-boxy!

Studio RTA Jižní Čechy se připojuje do celostátního vysílání Primy každý všední den mezi 17:40 a 18:00 hod. Děje se tak na základě licenční podmínky z dob udělování licence pro celoplošné vysílání Primy, podle níž vybraná regionální studia sdílela analogové kmitočty s Primou a ta je musela v přesně stanovený čas pouštět do svého vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).