Hlavní navigace

RTA neuspěla, Městský soud v Praze nepřikáže Primě vysílat s regiony

30. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
30. 12. 2011

Předběžné rozhodnutí, které by nakázalo televizi Prima pouštět i po Novém roce do svého vysílání regionální televize RTA a R1, odmítnul vydat Městský soud v Praze. Na ten se obrátila Regionální televizní agentura (RTA), která žádá zachování sdílení prostoru regionálních televizí a hlavního programu Primy, i když Prima od 1. ledna začne vysílat na základě nové licence pro rodinný program Prima family, jenž povinnost sdílení pozice s regiony neobsahuje. Informoval o tom server Euro.cz.

K TÉMATU: Jaroslav Berka prodal studia RTA. Ještě předtím, než je Prima odstřihne

Soud žádosti RTA těsně před Štědrým dnem nevyhověl. Uvedly to dva na sobě nezávislé zdroje. Vzhledem k mezivánočnímu času nemohl informaci potvrdit přímo soud, napsal web. Výkonný ředitel RTA Pavel Zuna už pozastavil smlouvání inzerce pro studia RTA na období po Novém roce. Problém podle něj ale nastane u společných projektů s partnery v regionech. RTA totiž připravuje na zakázku několik televizních týdeníků pro krajské úřady a magistráty měst, která její studia pokrývají ze společné pozice s televizí Prima v multiplexu 2.

ČTĚTE TAKÉ: Nový šéf představenstva RTA pracuje pro majitele PPF Petra Kellnera

Zuna rovněž podotknul, že pokud se studia RTA nebudou moci připojovat do vysílání hlavního programu Primy, přijde o práci na 70 zaměstnanců RTA. Nabídku Primy, aby se RTA připojovala do vysílání jejího ženského kanálu Prima love, firma odmítla. Prima za to požadovala poplatek 100 tisíc korun měsíčně za každé studio. Nyní vysílají studia RTA v rámci hlavního programu Primy zdarma a Prima jim ještě platí za to, že nevyužívají celý denní limit tří hodin, na který mají podle svých licencí právo.

ICTZ23

NAPSALI JSME: Prima family už v multiplexu 2 vysílá monoskop s informačním tex­tem

RTA letos na podzim změnila majitele, původní vlastník Jaroslav Berka ji prodal britské společnosti Malcolm & Whitacker Recovery se sídlem v Londýně. Novým šéfem představenstva RTA se poté stal Tomáš Vališ, blízký spolupracovník majitele investiční skupiny PPF Petra Kellnera. Podle ekonomických titulů E15 a Euro je skutečným majitelem RTA menšinový vlastník PPF Jiří Šmejc.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.