Hlavní navigace

RTA pořáda tiskovky k problematice připojování do vysílání Primy

15. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 12. 2011

Regionální televizní agentura (RTA), která se již několik týdnů pře s televizí Prima o budoucnost svého regionálního vysílání, začala pořádat tiskové konference (TK) v jednotlivých oblastech, v nichž působí. Včera se konala první ze série TK v Českých Budějovicích, na dnešek naplánovala agentura, která dříve patřila podnikateli Jaroslavu Berkovi, stejnou akci v Brně (od 10 hodin) a Ostravě (od 14 hodin).

K TÉMATU: Pavel Zuna: Zánik RTA by stál práci 70 zaměstnanců v šesti krajích

Téma těchto tiskových konferencí je jediné – ukončení regionálního vysílání RTA na frekvencích televize Prima. Právě tato stanice chce od roku 2012 změnit svůj název na Prima family a stát se čistě rodinnou stanicí. V praxi ovšem dochází především k tomu, že česká komerční dvojka se zbaví povinnosti připojovat do svého vysílání regionální televize, na což má ovšem plné právo. Týká se to nejen již zmiňované RTA, ale také primáckých studií R1. Například liberecká Genus TV už kvůli této skutečnosti ze sítě vystoupila a nejpozději v únoru má odstartovat z Ještědu jako samostatný kanál.

KL22 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prima podává trestní oznámení a civilní žalobu na RTA kvůli regionům

Pavel Zuna, tehdejší hvězda zpravodajství Novy i Primy, který nyní působí jako výkonný ředitel RTA, uvedl, že zrušením regionálního vysílání by v RTA přišlo o práci asi 70 redaktorů a dalších pracovníků televizního štábu. Na druhou stranu, RTA nikdo nebrání, aby například začala vysílat jako samostatný subjekt v multiplexu 3, kde je místa dostatek. Otázkou je, zdali by na takové vysílání měla peníze a dokázala 24 hodinové schéma zaplnit smysluplným programem. Spor dospěl tak daleko, že Prima už podala na RTA trestní oznámení a civilní žalobu. O žádost překlopení stávajícího vysílání na Primu family však ještě nepožádala.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.