Hlavní navigace

RTL potvrdila, že odejde z německého DVB-T. V Mnichově skončí v červenci

Lukáš Polák

Do konce roku 2014 ukončí RTL vysílání všech svých stanic v rámci pozemního vysílání na celostátní úrovni. Kromě stejnojmenné stanice provozuje například i RTL II nebo VOX.

Doba čtení: 1 minuta

Varování, kterým hrozilo vedení nejsilnější německé televizní skupiny RTL, se naplnilo. Bavorský regulační orgán BLM na svém posledním zasedání oznámil, že v Mnichově bude distribuce DVB-T signálu RTL ukončena k 31. červenci, tedy o dva měsíce později, než bylo původně avizováno. O signál nejsledovanějšího kanálu, ale i dalších stanic z této německé televizní rodiny, tak přijde přibližně 360 tisíc domácností nejen v Mnichově, ale i v Horním Bavorsku, které jsou v dosahů vysílačů München – Olympiaturm a Wendelstein.

K TÉMATU: Šok pro německé diváky s DVB-T: RTL plánuje odchod z pozemního vysílání

Z 360 tisíc domácností je jich asi 100 tisíc, které se výhradně spoléhají pouze na signál pozemní televize. Kabelové, IPTV a satelitní distribuce se pochopitelně odchod kanálů rodiny RTL z DVB-T nijak nedotkne. Definitivně už je také rozhodnuto o tom, že na konci roku 2014 bude ukončeno šíření těchto stanic v ostatních oblastech, například v Kielu, Hamburku, Hannoveru, Brémách, ale mimo jiné i v Berlíně. O odchodu z pozemního vysílání začala uvažovat také konkurenční ProSiebenSat.1, která si chce ale ještě nějaký čas nechat na rozmyšlenou.

Našli jste v článku chybu?