Hlavní navigace

Rumburk zrušil podivnou zakázku na připojení k internetu. Vypíše novou

Jan Beránek

Radnice severočeského města zrušila problematický tendr po úterním článku na Lupě. Podle některých odborníků byl totiž ušit na míru konkrétní firmě.

původní poptávce na internetovou konektivitu poradenská firma, kterou si radnice na vypracování zadání najala, specifikovala například konkrétní rozsahy IP adres. Ty pocházely z rozsahů společnosti Telefónica Czech Republic. A ačkoli tuto konkrétní podmínku firma deset dní po vyhlášení tendru ze zadání vypustila, další diskriminační podmínky v zadání zůstaly.

Poté, co o podivném zadání tendru v úterý vyšel článek na Lupě, rozhodla se radnice výběrové řízení zrušit. „Po zájmu médií se 
město rozhodlo problematickou zakázku zrušit a vyhlásit nové výběrové řízení na poskytovatele připojení,“ informoval dnes Děčínský deník.

NMI18_tip do clanku_obecny

„Nemyslím si sice, že by to bylo až tak hrozné, jak je to popisované, ale pro klid duše jsem ve čtvrtek rozhodl o jejím zrušení, což je v mé kompetenci. Máme totiž čas až do července, takže nás čas nijak výrazně netlačí,“ řekl Děčínskému deníku rumburský starosta Jaroslav Trégr.

Na podivné zadávání tendru jsme upozornili v úterý v článku Kterak v Rumburce na radnici internet poptávali.

Našli jste v článku chybu?