Hlavní navigace

S pokusy o pořízení kinoripu filmu Michael Jackson's This Is It se roztrhl pytel

Jiří Macich ml.

Česká protipirátská unie na svém webu informuje už o čtyřech odhalených pokusech pořídit záznam z promítání filmu Michael Jackson's This Is It v českých kinech. Pokusů o nelegální jednání tohoto druhu jsme zaznamenali za poslední léta několik. Avšak poprvé registruji u jednoho filmu více pokusů v jeden den na různých místech a úplně poprvé se setkávám s tak militantním chováním pachatele, který neváhal zranit zasahující zaměstnance multikina CineStar v Českých Budějovicích uvedl Jan Bradáč,…

Česká protipirátská unie na svém webu informuje už o čtyřech odhalených pokusech pořídit záznam z promítání filmu Michael Jackson's This Is It v českých kinech. Pokusů o nelegální jednání tohoto druhu jsme zaznamenali za poslední léta několik. Avšak poprvé registruji u jednoho filmu více pokusů v jeden den na různých místech a úplně poprvé se setkávám s tak militantním chováním pachatele, který neváhal zranit zasahující zaměstnance multikina CineStar v Českých Budějovicích uvedl Jan Bradáč, ředitel společnosti FALCON. V českobudějovickém multikině CineStar měl asi pětadvacetiletý muž po odhalení svého natáčení promítaného filmu napadnout pracovníky kina a při potyčce použít slzný sprej, který měl údajně u sebe.

CIF17_Rabaino_Lupa

Už dříve uvaděč v jihlavském CineStaru přistihl dvacetiletou dívku při pořizování záznamu filmu o již neuskutečněném koncertu před časem zesnulého krále popu. Ta se k činu přivolané policejní hlídce přiznala, natáčela na mobilní telefon. Další pokus o nelegální pořízení záznamu se měl odehrát v libereckém kině CineStar. Pětačtyřicetiletého muže, jenž podle pracovníků kina nahrával promítaný film opět na mobil, předala ochranka policii, která nyní prověřuje, jestli se dopustil trestného činu. Další nelegální natáčení proběhlo v pražském multikině Palace Cinemas, kde se dvaadvacetiletý muž prý přiznal přivolané policii.

Přesto, že všechny případy jsou po skutkové stránce zcela jasné a pirátské jednání je ve všech případech potvrzováno pořízenými pirátskými záznamy na paměťových kartách nahrávacích zařízení přistižených pachatelů, snaží se někteří jedinci a servery spjaté s pirátskou komunitou vyvolat zdání, že personál kin persekuuje nevinné diváky, kteří jen vzali bez jakýchkoliv nezákonných úmyslů do ruky mobilní telefon. Tato tendenční tvrzení jsou naprosto nepravdivá a naopak je ve všech případech třeba ocenit profesionální přístup zaměstnanců kin. Všichni přistižení hříšníci s mobilními telefony navíc nahrávání filmu přiznali a jsou usvědčováni i dalšími důkazy, tvrdí Markéta Prchalová, ředitelka České protipirátské unie.

Našli jste v článku chybu?
5. 11. 2009 9:13
Zdenek (neregistrovaný)
No, jako vždy to ty protipirátské bandy poněkud přehánějí. Pokud to nahrávali na mobil, tak to v tomto případě byli spíš fandovské záznamy, než nějaký velký pirátský útok. Jenže všechny tyhle unie mají potřebu neustále dělat z komára velblouda a za každou cenu všechny kriminalizovat. Čímž samozřejmě ale je v pořádku, pokud pracovníci kina jim v tom chtěli zabránit, jak už tu někdo zmínil, dá se to brát jako porušení smluvních podmínek mezi kinem a návštěvníkem, pokud to mají kina někde uvedeno.
5. 11. 2009 8:29
nf (neregistrovaný)
aniž bych to chtěl jakkoliv obhajovat, existuje institut "občanského zadržení podezřelého" - http://cs.wikipedia.org/wiki/Zadr%C5%BEen%C3%AD