Hlavní navigace

Salzburg a Horní Rakousy končí s analogovou televizí

4. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 6. 2007

Rakouská města Salzburg, Linec a celé Horní Rakousy dnes vypínají analogové televizní vysílače a přecházejí plně na digitální vysílání. Jde už o třetí vlnu vypínání analogu u našich jižních sousedů: 5. března přišlo jako první o analogovou televizi Vorarlbersko s hlavním městem Bregenzem, 7. května ho následovalo Tyrolsko se správním centrem v Innsbrucku.

Zbylé „analogové ostrůvky“ ve Vídni, Dolním Rakousku a Burgenlandsku přijdou na řadu 26. října. Na tento den naplánovala vysílací společnost ORS, dceřiná firma veřejnoprávní instituce ORF, úplné ukončení zemského analogového televizního vysílání. V on line rozhovoru na webových stránkách rakouského deníku Der Standard to řekl mluvčí ORS Michael Weber.

cif-tip-firmy

Na říjen Rakousko plánuje start druhého celoplošného multiplexu pro zemské digitální televize. Právě kvůli němu musí nynější provozovatelé vypnout analogové vysílání. Dosavadní první celoplošný multiplex s programy ORF 1, ORF 2 a ATV+ analogovému vysílání nevadil, protože ho Rakušané složili z kanálů nad 60, které se pro analogové vysílání nepoužívaly.

Přečtěte si také: Předežene nás Rakousko v digitalizaci?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.