Hlavní navigace

Šámala jsem se snažil přesvědčit, ať zůstane v ČT, tvrdí Janeček

Sdílet

plánovaném odchodu ředitele zpravodajství České televize Zdeňka Šámala do televize Nova věděl generální ředitel ČT Jiří Janeček delší dobu a snažil se mu toto rozhodnutí vymluvit. Janeček to napsal ve společném prohlášení k trestnímu oznámení vicepremiéra Jiřího Čunka (KDU-ČSL) na reportéry ČT, pod které se podepsal i Šámal.

NMI20-tip-obecny-temata1

O přání Zdeňka Šámala věděl generální ředitel delší dobu, po kterou se pokoušel jeho rozhodnutí zvrátit. Odchodu významného spolupracovníka lituje, ale Česká televize i v tomto případě najde dostatečně kvalitního nástupce, stojí v prohlášení. Ředitel sekce zpravodajství a publicistiky televize Nova Martin Ondráček pro server iDnes.cz rovněž vyloučil, že by Šámalův odchod jakkoli souvisel s údajnými politickými tlaky na reportéry ČT.

Jednání s ním probíhalo několik měsíců, řekl Ondráček. Na Nově bude Šámal zastávat funkci ředitele internetového zpravodajství a v příštím roce se stane ředitelem nového internetového portálu Novy. Angažmá na Kavčích horách ukončí k 31. prosinci letošního roku.