Hlavní navigace

Sanitka 2 by měla nastavit laťku pro další dramatickou tvorbu ČT, říká Petr Dvořák

16. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO, VIDEO A PREZENTACE Všichni z herců uvedli, že natáčení si užili a bude se prý na co dívat. Kdy se Sanitka 2 na obrazovce v září objeví, nechtěli zástupci České televize prozradit.

Česká televize dnes neobvykle v prostorách záchranářského vozu Golem představila svůj hlavní podzimní tahák, pokračování legendárního seriálu Sanitka, který mohli na svých obrazovkách diváci vidět poprvé v roce 1984. Nových dílů bude třináct. V hlavních rolích se vedle starých známých tváří objeví i noví herci. Velkou měrou se na tomto seriálu podílela Záchranná služba Hlavního města Prahy, se kterou se vše konzultovalo. Musím říct, že v tehdejší době se objevilo na obrazovce něco výjimečného. Tento seriál byl ve své době nejméně ideologickým. Věřím, že podobným fenoménem se stane i Sanitka 2, uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

K TÉMATU: Na obrazovky míří pokračování seriálu Sanitka, ČT ho představí za týden

Sanitka 2 by měla nastavit další laťku toho, jak bude další dramatická tvorba vypadat. Třináctidílný seriál navazuje na ten původní především v postavách, které přecházejí do nových dílů. V nové Sanitce se objeví řada nových herců, například Jiří Dvořák jako šéf Pražské záchranky, nebo Dagmar Havlová. V jednotlivých dílech se diváci setkají s dramatickými případy, kdy se jedná o záchranu lidského života. Seriál bude ukazovat i samotné záchranáře v neobvyklých situacích, které se budou promítat do jejich osudů. Sanitka 2 by mohla určitě zaujmout širokou diváckou obec, uvedl scénárista Jiří Hubač.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize dotočila seriál Sanitka 2, na obrazovku se dostane příští rok

CIF 24 - tip - superearly cena

Chtěl bych poděkovat především České televizi, že jsem mohl tento seriál realizovat. Stálo mě to tři roky života. Nejde o soap operu, ale je to skutečně ze života. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří nejsou vidět a stojí za kamerou. Těch bylo asi osmdesát. Byli to kameramani, maskéři, kaskadéři a pochopitelně i záchranáři, konstatoval režisér Filip Renč a dodal: Bez nich bych tento seriál nemohl realizovat. Úvodní píseň, která bude fungovat jako promo k celému seriálu, nazpíval Vilém Čok z Pražského výběru. Kdyby byla všude taková disciplína jako u záchranářů, byla by tato země někde úplně jinde, uzavřel svým konstatováním herec Marek Vašut.

Press Kit_Sanitka 2 by Lukáš Polák

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).