Hlavní navigace

Adrian Sarbu dostal "na frak" od České televize. Zůstal v jejím stínu

21. 4. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Odchod Adriana Sarbu z pozice jednatele televize Nova by se bezpochyby stal událostí týdne číslo 1. To by ale veřejnoprávní ČT nesměla ukázat svou novou identitu.

Česká televize od září s novým vizuálem a logem

Upravené korporátní logo i nová loga všech čtyř programů začne od 1. září používat Česká televize. Výraznou grafickou změnu, kterou už ve svém kandidátském projektu loni na podzim zmiňoval nynější generální ředitel ČT Petr Dvořák, televize představila ve čtvrtek v pražské galerii Dox. Logo vychází z historicky původního loga Československé televize a pro Kavčí hory jej upravilo grafické studio Aleše Najbrta. Vytvořilo pro něj i zcela nové písmo TV Sans. „Česká televize neměla jako jeden z mála světových vysílatelů na obrazovce svoje korporátní logo, ale pouze značku daného kanálu. My nyní logo ČT na obrazovku vracíme,“ prohlásil Dvořák. Dosavadní číslice jako značení jednotlivých programů ČT tak doplní pozměněné korporátní logo, v případě sportovního kanálu ČT 4 pak dojde k přejmenování. „Místo současného názvu ČT 4 začneme od září používat nový název ČT sport,“ uvedl marketingový a obchodní ředitel ČT Jan Svoboda.

Jan Potůček, Lukáš Polák: Podívejte se na nové logo a identitu, které od září nasadí Česká televize

Adrian Sarbu skončil jako jednatel Novy

Prezident a generální ředitel mediální skupiny CME Adrian Sarbu už není jednatelem společnosti CET 21, která provozuje televizi Nova. Ta je přitom nejvýnosnější televizí celého koncernu. Nova ve středu prostřednictvím krátké tiskové zprávy oznámila, že novými jednateli CET 21 se od středy stávají Anthony Chhoy, výkonný viceprezident CME, a generální ředitel Novy Jan Andruško.  „Třetím jednatelem zůstává David Andrew Sturgeon, zástupce finančního ředitele CME. Oběma novým jednatelům zároveň zůstávají jejich stávající funkce a pozice v rámci CME a CET 21. Změny byly provedeny v souladu s regionální strukturou jednatelských pozic na úrovni divize televizního vysílání v rámci CME,“ uvedla Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

Jan Potůček: Adrian Sarbu už není jednatelem Novy, nejvýnosnější televize skupiny CME

Prima family natáčí nový primetimový seriál

Druhá nejsledovanější komerční televize v zemi rozjela natáčení nového seriálu Obchoďák, který chce divákům nabídnout v prime timu, tedy hlavním vysílacím čase. Zahrají si v něm mimo jiné například Bára Munzarová, Alena Vránová, Danica Jurčová nebo čerstvý držitel televizní ceny TýTý za situační show Patička Ondřej Sokol. Autorkou námětu je Lucie Konášová, která je jednou z nejžádanějších českých scénáristek. Její jméno můžeme najít mimo jiné pod pohádkou Anděl Páně nebo seriálem Dobrá čtvrť. A na co bude Prima family u nového seriálu sázet? Na nečekané dramatické i humorné příběhy hlavních hrdinů, jejichž příběhy se odehrávají v prostorách obchodního domu. Hlavní hrdinkou je Simona, která je na útěku od bohatého manžela. Ten se dostal do střetu se zákonem.


Ivana Dvorská, DigiZone.cz

Budova Prima family na pražské Palmovce.

Lukáš Polák: Prima family natáčí nový seriál Obchoďák. Autorkou námětu je scénáristka Anděla Páně

Stručně

Česká televize na základě požadavků zahraničních zájemců o distribuci svého chystaného druhého HD kanálu odkládá takzvané otvírání obálek o jeden týden. Původně mělo dojít k vyhodnocení nabídek začátkem tohoto týdne, nyní se tento krok odkládá na týden začínající 23. dubnem. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel České televize Rudolf Pop. Stihne se tedy plánované datum spuštění 1. května? Na tuto otázku vám zatím nedokážu odpovědět, uvedl Pop.

Lukáš Polák: Česká televize odložila vyhodnocení nabídek pro satelitní distribuci druhého HD kanálu

Satelitní služba Skylink přešla do další fáze informační kampaně, která se týká přechodu zákazníků ze stávajícího kódovaní CryptoWorks na nový kryptovací systém Irdeto. Další vlna je cílena konkrétně na klienty s placenou nabídkou. Objevila se totiž výhradně v periodiku tohoto satelitního operátora – Skylink magazínu. Zatímco se doposud Skylink na jeho hlavní stránce ptal, zdali mají zákazníci všechno pro příjem jeho programů, nyní je upozornění údernější: Pozor! Výměna starých karet.

Lukáš Polák: Platnost karet CryptoWorks končí, upozorňuje Skylink ve svém magazínu

Na satelitu Astra 1KR bylo zahájeno šíření nového italského kanálu Holiday. Podle charakteru jeho vysílání je patrné, že si klade za cíl přilákat do této země pokud možno co nejvíce turistů. Programové schéma je složeno z krátkých dokumentů, které lákají do různých italských měst, muzeí a také na tamní památky. Program se objevil na kapacitě satelitního operátora SES. Jedná se o stejnou frekvenci, kterou využívají například HD kanály Magic 3D promo nebo Astra 3D promo.

Lukáš Polák: Na satelitu Astra odstartoval nový kanál věnovaný turismu v Itálii

Čeští diváci si budou moci od prvního dílu zopakovat příběhy sukničkáře Joeyho, bláznivé Phoebe, „ukecaného“ Chandlera, pořádkem posedlé Moniky, nejistého Rosse a naivní Rachel, tedy seriál Přátelé. Šlo by jen o jednu z dalších mnoha repríz seriálu z devadesátých let, kterého jsme se na našich obrazovkách dočkali. Televize Nova ale tentokrát udělá zájemcům o tento populární kousek z devadesátých let radost jeho remasterovanou­ verzí.

Lukáš Polák: Čeští diváci uvidí poprvé remasterovanou verzi Přátel – v 16:9 a „skoro HD“

Známku Nova Cinema Exclusive budou mít vybrané filmy, seriály a pořady, které se objeví v podobě neplaceného vysílání poprvé právě na tomto kanálu. Premiéru si tato značka odbude v neděli 22. dubna, kdy si budou moci diváci od 21:50 pustit americké romantické scifi drama Fontána z roku 2006. V hlavních rolích se tu představili Hugh Jackman a Rachel Weisz. Označení Exclusive je u volně šířených stanic neobvyklé. Z placených kanálů ho používá například HBO.

Lukáš Polák: Premiérové formáty na Nova Cinema budou mít vlastní značku Exclusive

ebf - partner 1

Digitální plnoformátová televize Barrandov nabídne svým divákům od neděle 20. května nový magazín Zóna IN 5Angels. Určen bude konkrétně žákům II. stupně základních škol a nabídne jim podle vlastní charakteristiky Hustý koktejl témat ve vymazlené strážné zóně andělů. Jak si již mohl bystrý čtenář všimnout, moderovat ho bude dívčí skupina 5Angels. Pořad by měl být pohodovou zábavně-publicistickou relací a chce představovat rozmanitou skladbu tipů, rad a „cool“ vychytávek.

Lukáš Polák: TV Barrandov chystá novinku s 5Angels. Řešit bude „cool“ vychytávky i první lásky

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).