Hlavní navigace

Sat.1 Gold začne vysílat v Bavorsku pozemně, signálem pokryje i část Čech

Lukáš Polák

Stanice se věnuje primárně ženám v cílové skupině od 49 do 64 let. Českým divákům je bezplatně dostupná také ze satelitu Astra 1L na pozici 19,2 stupně východně.

Doba čtení: 1 minuta

Německá komerční televize Sat.1 Gold, zatím poslední stanice z rodiny mediálního domu ProSiebenSat.1, začne od 1. srpna vysílat prostřednictvím zemského digitálního šíření (DVB-T) svůj signál na území Bavorska, konkrétně v jeho jižní části. Sat.1 Gold využije dvou vysílačů a to München – Olympiaturm a Wendelstein. Oba fungují v rámci společné jednofrekvenční sítě (SFN) na kanálu 34 s výkonem 100 kW a vertikální polarizací. O udělení licence pro zemské vysílání na území Bavorska rozhodl na svém posledním zasedání tamní regulátor BLM.

ČTĚTE TAKÉ: Na satelitu Astra dnes odstartuje nekódovaný kanál Sat.1 Gold

Jak server DigiZone.cz informovali už v minulosti jeho čtenáři, signál z Mnichova a Wendelsteinu je zachytitelný i na omezeném území Čech. Největší pravděpodobnost tak mají zájemci v jižní části republiky. Určitou šanci mají i obyvatelé Šumavy, kteří se však nacházejí na vyvýšených místech a mají bezproblémový výhled směrem na Bavorsko. Programová nabídka v Mnichově a Jižním Bavorsku se nedávno rozšířila také o ženský kanál Sixx a teleshoppingovou stanici 1–2–3.tv. Sat.1 Gold cílí primárně na ženy ve věku od 49 do 64 let.

Našli jste v článku chybu?