Hlavní navigace

Satelitní CS Link má přes 350 tisíc zákazníků, zpochybňuje čísla Skylinku

20. 7. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
20. 7. 2009

Satelitní platforma CS Link, dříve známá pod značkou Gital, má v České republice aktuálně 350 tisíc zákazníků. Serveru DigiZone.cz to řekl Daniel Klička, ředitel společnosti Media Vision, která CS Link provozuje. Zároveň zpochybnil zveřejňované počty zákazníků konkurenční satelitní platformy Skylink, která stejně jako CS Link využívá satelitní pozici 23,5 stupně východně.

ČTĚTE TAKÉ: Platforma CS Link zařadí nové kanály v řádu týdnů

U Skylinku se to číslo mění už jenom díky tomu, že tam historicky docházelo k některým výměnám karet, a některá čísla, která jsou uváděna, podle mých informací obsahují některé uživatele dvakrát. Počítá se jak stará, tak i nová karta, přestože jde o stejného uživatele, u kterého před nějakou dobou došlo k výměně, prohlásil Klička. Připustil ovšem, že i tak má Skylink v České republice zřejmě více zákazníků než CS Link.

Další zástupce CS Linku, jednatel společnosti Media Vision Luboš Jetmar, upozornil na skutečnost, že Skylink často veřejně uvádí počty svých zákazníků v České republice a na Slovensku jako jediné společné číslo. Speciálně u Skylinku je dobré rozlišovat čísla za Českou republiku a Slovensko. Pokud je začneme směšovat, musely by se směšovat i počty zákazníků v obou zemích za UPC DirectDigi TV. Některá čísla, která se objevují u Skylinku, se netýkají pouze České republiky, a tím pádem to vypadá, že tato platforma je daleko větší než CS Link. Ona větší je, nebo s největší pravděpodobností bude, ale nebude to v řádu násobků, říká Jetmar.

CS Link vznikl loni na podzim ze satelitní platformy Gital, kterou provozovala stejnojmenná společnost. Gital však od loňského roku čelil exekučnímu příkazu kvůli mnohamilionové pohledávce a musel na sebe vyhlásit insolvenční řízení. Veškeré aktivity spojené s provozem satelitní platformy převedl na spřátelenou společnost Media Vision. Do ní nejprve vstoupila zahraniční společnost SP D Corporation B.V., a letos v červnu také česká firma GES Media Asset, kterou vlastní český spolumajitel televize Prima, GES Media Holding.

UXD

Současný ředitel CS Linku Daniel Klička v minulosti vedl konkurenční satelitní platformu UPC Direct, jednatel Media Vision Luboš Jetmar byl generálním ředitelem společnosti HBO Česká republika. Oba v CS Linku zastupují zájmy GES Media Holdingu.

Čtěte zítra na DigiZone.cz rozhovor s šéfy satelitního CS Linku Danielem Kličkou a Lubošem Jetmarem

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.