Hlavní navigace

Satelitní CS Link začal dodržovat regionální omezení u ČT 4 a TV JOJ

9. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2010

Satelitní platforma CS Link od dnešního dne vypnula slovenským divákům kanál ČT 4, českým pak komerční televizi JOJ. Oba programy byly nabízeny v rámci tzv. testu regionalizace. Tento krok souvisí s blížícími se olympijskými hrami ve Vancouveru, kdy je striktně požadováno, aby dané televize vysílaly jen pro konkrétní stát, ze kterého pocházejí. Serveru DigiZone.cz potvrdil informaci výkonný ředitel společnosti Media Vision, provozovatel platformy, Daniel Klička.

Jak jsme zjistili, je potřeba trvat na regionálním rozlišení a během doby, kdy byly dostupné některé slovenské programy v Česku a české na Slovensku, jsme dospěli k závěru, že testovací provoz byl dostatečný a nyní se vracíme k striktnímu dodržování regionů tak, jak to bylo v minulosti nastaveno. Jsme v tuto chvíli jedinou platformou, která toto omezení má. Jde o snahu vyhovět zákonu a požadavkům poskytovatelů a vysílatelů, abychom nepřekračovali hranice republiky, konstatoval Daniel Klička s tím, že další stanice mohou následovat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.