Hlavní navigace

Satelitní Cyfrowy Polsat ukončil pirátský příjem své platformy

6. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 1. 2009

Polská satelitní platforma Cyfrowy Polsat, která stejně jako někteří další operátoři bojovala s pirátským příjmem v kódování Nagravision 2, přešla v pondělí na lepší zabezpečení své nabídky. Informoval o tom server Satkurier.pl. Staré kódování je prozatím ještě dostupné u stanic Polsat a TV4, avšak očekává se jejich brzké odpojení z Nagravision 2. 4. ledna byl přitom starý systém dostupný např. ještě u stanic TVP 1, TVP 2, MTV Polska nebo VH1 Polska.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: S kódováním Nagravision mají problém i v Jižní Americe

Jak uvádí Satkurier.pl, výměna karet trvala velmi dlouho. Původně se s dokončením počítalo již před začátkem fotbalového Eura 2008, později se objevilo ještě několik dalších termínů a jako definitivní byl stanoven až 5. leden letošního roku. Prolomení kódovacího systému Nagravision 3 bude do budoucna určitě prioritou pro satelitní hackery. V současné době v něm totiž vysílá již řada platforem jako je německá Premiere, španělský Digital+ nebo portugalská TV Cabo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).