Hlavní navigace

Satelitní Digi TV divákům zrušila při aktualizaci softwaru řazení programů

22. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jednotlivé kanály jsou nyní seřazené podle žánrů, zákazníci Digi TV si je nemůžou vrátit na původní pozice. Provozovatel služby tvrdí, že na odstranění chyby pracuje.

Naprostý zmatek v řazení televizních programů způsobila svým zákazníkům satelitní služba Digi TV. Při aktualizaci softwaru satelitních set-top-boxů Humax a Hyundai, který má zajistit, aby diváci při vyhledávání programů nenaráželi na kanály, jež nejsou dostupné pro český trh, všem vymazala jejich řazení programů a nastavila univerzální seznam, který nelze změnit. Programy jsou nyní seřazeny podle žánrů, takže diváci na jednotlivých programových pozicích nenajdou televize, na které jsou zvyklí.

K TÉMATU: Všichni na satelitu se mění, jen Digi TV spí

„Totálně se rozhodil seznam programů, takže pokud byl člověk zvyklý mít ČT 4 na pozici 8, najednou je třeba na pozici 42,“ sdělil serveru DigiZone.cz čtenář, kterého se chyba Digi TV dotkla. „Šel jsem do menu, abych editoval programové seznamy, vymazal to, co nechci a srovnal si programy podle svého, ale nějak mi to nešlo. Menu nenabízelo (jako dřív) možnost vymazání ani přesouvání,“ pokračuje. Zákaznické centrum Digi TV chybu přiznalo a slíbilo, že na jejím odstranění pracuje.

ČTĚTE TAKÉ: Hrozí konec Digi TV v Česku? Služba dluží desítky milionů placeným televizím

„Pro mě jako uživatele je to dost nepříjemné, protože třeba děti byly zvyklé pouštět si na televizi svůj oblíbený kanál, protože věděly, kde ho najdou, ale teď to neví nikdo,“ popisuje zákazník Digi TV. „Pustit aktualizaci softwaru s takovou chybou mi přijde dost podivné,“ dodává. Digi TV chybu přiznala i na svém webu, ale neuvedla, kdy předpokládá její odstranění.

cyber-obecný tip

NAPSALI JSME: Satelitní služba Digi TV a programy v HD: Jde to dohromady?

„V současné době probíhá v rámci zkvalitňování poskytovaných služeb Digi TV aktualizace softwaru pro všechny typy zařízení (postup Humax, postup Hyundai). V nové verzi softwaru dochází k těmto úpravám: možnost výběru seznamu programů dané země (programy, které český zákazník nemůže sledovat, nebudou vyhledány), automaticky zvolená audio stopa, titulky a EPG vybrané země, kanály jsou seřazené dle žánrů (všeobecné, sportovní, dokumentární), v současné době není po stažení softwaru možné editovat programy dle vlastních preferencí (bude dále řešeno ze strany Digi TV),“ píše firma.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.