Hlavní navigace

Satelitní Digi TV má v Česku podle odhadu 220 tisíc zákazníků

7. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 4. 2010

220 tisíc, to je počet zákazníků, který přiznává satelitní platformě Digi TV konkurenční Skylink. Při příležitosti oslavy milionté aktivní klientské karty ho dnes prezentoval výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník. Číslo je aktuální ke konci roku 2009. Tuto cifru bohužel není možné žádným způsobem ověřit, protože platforma neposkytuje výroční zprávy a s novináři její zástupci nekomunikují.

KL22 hlasovani

Digi TV by tak měla mít podle zatím ještě stále aktuálních čísel přibližně dvojnásobek počtu klientů oproti konkurenční platformě UPC Direct. Té Skylink přisoudil 104 tisíc zákazníků. Zástupci platformy se odvolávají na data, která poskytli jednotliví provideři, u rumunského balíku kanálů pak vycházejí pouze z odhadů prodejců satelitní techniky. Satelitní platforma CS Link, která stejně jako Skylink působí na pozici 23,5 st. východně, měla k poslednímu prosinci loňského roku 419 tisíc aktivních karet.

Podíl jednotlivých platforem na českém trhu na konci roku 2009. Zdroj: Skylink

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.