Hlavní navigace

Satelitní platforma CS Link chystá změny

11. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
11. 5. 2008

Server satCentrum dnes o půlnoci přinesl článek z návštěvy pracoviště satelitní platformy CS Link. Vybíráme z něj tedy několik novinek, které vás budou určitě zajímat. Tou první je skutečnost, že Česká televize (ČT) pravděpodobně navýší kapacitu na satelitu o dalších 7 Mb, aby mohla vysílat na svých dvou programech AC3 zvuk. Skutečnost, že signál z olympiády bude dodáván ve vysokém rozlišení, vede ČT k tomu, že by se mohlo zkušebně vysílat na pozici ČT HD. Informace však prozatím není z jejího vedení potvrzena.

MMF24

Navýšení kapacity se vyřeší tím, že z frekvence 12525/V odejdou na nedávno spuštěný transpondér, kde vysílá Sport 5, dva kanály. Půjde pravděpodobně o náboženskou TV Noe a CS Film. Spolumajitelem Československé filmové společnosti, která filmový kanál provozuje, je Leoš Pohl, mj. také jednatel společnosti Gital, která chce využít kapacitu nové frekvence 11876/H. TV Noe a náboženské Rádio Proglas už dříve avizovaly, že letos v létě by měli změnit pozici.

Třetí transpondér, který funguje na kmitočtu 11876/H, by měl být k 1. srpnu přepojen z mobilního uplinku na parabolu GIGA Sat, která je nastálo umístěna v areálu České televize. Vůz s parabolou SES Astra se pak vrátí zpět do Německa v září. Pokud bude zájem o další kapacitu, není problém si ji pronajmout od společnosti Media Broadcast, která má na Astře 1E v záloze prostor. Satelitní web odhaduje, že by se o ni mohli přihlásit např. provozovatelé HDTV vysílání – HBO, Filmbox a History Channel.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).