Hlavní navigace

Satelitní platforma Digi TV odpojila svůj infokanál, dočasně?

11. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 6. 2009

Rumunská satelitní platforma Digi TV, která působí také na českém trhu, odpojila zákazníkům kanál Digi TV Info. Na něm se mohli diváci setkávat s různými upoutávkami z vysílání programů tohoto balíku, především však s ukázkami ze stanic DigiFilm 1 a DigiFilm 2. Tyto televize není možné abonovat v České republice. Jde o tzv. pay-per-view kanály, kde divák platí pouze za to, co sleduje.

Stanice Digi TV Info však byla šířena volně, tedy nekódovaně, a její signál si tedy mohl naladit prakticky kdokoliv, kdo svou parabolu pootočil na pozici 0.8 st. záp. Pravděpodobně nepůjde o definitivní vyřazení tohoto programu z nabídky Digi TV, a to nejen proto, že se jedná o promo stanici, ale zejména proto, že takovýto postup je u platformy poměrně častým jevem. Jako jeden z příkladů poslouží např. dočasné vyřazení slovenské stanice Musicbox z letošního dubna, které trvalo asi dva dny.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.