Hlavní navigace

Satelitní platformy CS Link a Skylink budou spolupracovat

27. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 8. 2009

Odvěcí rivalové, satelitní platformy CS Link a Skylink, se rozhodli, že budou vzájemně spolupracovat. Zájem na tom má jak společnost Media Vision (CS Link), tak i TradeTec (Skylink). Spolupráce se bude týkat přebírání některých kanálů. CS Link poskytne vybrané programy Skylinku a naopak. Tento krok tak výrazně ulehčí oběma platformám a budou se tak moc vzájemně dělit o náklady na distribuci.

V minulosti nebyla zvláště ze strany CS Linku příliš ochota se dohodnout. Svědčí o tom např. skutečnost, že v platformách je dvakrát vysílána např. televize JOJ, přičemž každá ze společnosti si tzv. uplinkuje kanál sama. To je také případ TV Nova ve vysokém rozlišení. Jde o historickou dohodu, kterou se nám podařilo s panem Glisníkem (výkonný ředitel společnosti TradeTec, zástupce Skylinku, pozn. red.) udělat. V tuto chvíli by však ještě nechtěl konkretizovat, o které kanály půjde, uvedl Daniel Klička, výkonný ředitel firmy Media Vision, s tím, že krok už se bude týkat podzimních novinek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.