Hlavní navigace

Satelitní Skylink se nečekaně obohatil o nový HDTV kanál

10. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 9. 2009

Satelitní platforma Skylink byla dnes odpoledne obohacena o nový HDTV kanál, kterým se stala relaxační televize MyZen.tv. Kanál má v tuto chvíli charakter testovacího provozu a Skylink se k jeho zařazení do nabídky prozatím nechce vyjadřovat. Program využívá tzv. simulcryptu, tedy ke kódování Mediaguard platformy Canal Digitaal je připojeno ještě CryptoWorks patřící právě Skylinku.

Diváci sledující televizi ve vysokém rozlišení ze satelitu, si mohou pamatovat MyZen.tv pod dřívějším názvem MelodyZen. Kanál byl ještě donedávna šířen nekódovaně prostřednictvím družice Eurobird 9 na pozici 9 st. vých. Abonenti Skylinku si mohou vybrat ze dvou audiostop, a to buďto reálných zvuků přírody, které jsou pak na druhé doplněny ještě uklidňující relaxační hudbou. První je označena jako eng, druhá dut. Z frekvence, kde vysílá MyZen.tv, už Skylink využívá kanály Discovery HD a Brava HDTV.

UXD

Parametry příjmu: Astra 1G (23,5 st. vých.), 11856/V, SR 27500, FEC 5/6, kódování CryptoWorks


Ukázka z vysílání relaxačního kanálu MyZen.tv. Foto: autor

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.