Hlavní navigace

Satelitní Skylink zahájil prodej nových karet Irdeto. Testy byly úspěšné

8. 6. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
8. 6. 2010

UVNITŘ UKÁZKA KARTY Nové přístupové karty, kompatibilní s novým systémem podmíněného přístupu Irdeto PI-sys, začala nabízet největší tuzemská satelitní služba Skylink. V uplynulých dnech Skylink úspěšně dokončil testování nového systému podmíněného přístupu Irdeto PI-sys (Irdeto) a podepsal akceptační protokol. Nový systém je nyní plně funkční, takže nic nebrání zahájení distribuce nových karet Irdeto Premium s označením ICE (Irdeto CryptoWorks Embedded), sdělil výkonný ředitel Skylinku Jaromír Glisník.

K TÉMATU: Satelitní Skylink a CS Link přejdou na kódování Irdeto. Mají se diváci bát?

Všechny dosavadní karty, které fungují na základě podmíněného přístupu přes systém CryptoWorks, jsou nadále funkční. Podpora tohoto systému ale skončí ke konci roku 2012 a poté jej nebude možné aktualizovat. Systém Irdeto se na rozdíl od CryptoWorksu v posledních letech vyvíjí a nadále bude vyvíjet. Je mnohonásobně bezpečnější proti pirátům (několik úrovní klíčů cykluje v různých periodách), vysvětluje Glisník.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní platforma Skylink uděluje pečeť kompatibility se systémem Irdeto

Systém Irdeto je v současné době nejpoužívanějším systémem podmíněného přístupu k satelitní televizi na světě. Podporuje pokrokové funkce pro ovládání přijímačů na dálku (zprávy na obrazovku, přeladění, pořadí programů atp.) a tím poskytuje nástroje pro jednodušší zákaznický servis a technickou podporu. Podporuje i nové funkce (P-VOD, atp.) a poskytuje tak platformu pro budoucí služby s vyšší přidanou hodnotou, líčí výkonný ředitel Skylinku. Obsah Premium karty bude navíc možné přepsat přes satelit, takže v budoucnu už nebude třeba žádných fyzických výměn karet.

Ukázka nové karty Skylinku, která zvládne přijímat programy zakódované systémem Irdeto i CryptoWorks

BRAND

Skylink momentálně nabízí „přechodovou verzi“ nových karet, které podporují jak nový systém Irdeto, tak dosavadní Cryptoworks. Fungují tedy v dekodérech obou těchto systémů. Podobně jako u karet CryptoWorks, dodává Skylink na trh ICE karty ve třech variantách: Skylink Standard (neplacená nabídka bez časového omezení, v ceně karty 2měsíční promo MULTI + HBO + Cinemax), Skylink Standard HD (neplacená nabídka bez časového omezení, v ceně karty dvouměsíční promo MULTI HD + HBO HD + Cinemax), a Skylink ČT (programy ČT bez časového omezení), vyjmenoval Glisník.

Satelitní služba bude ale ještě několik týdnů, do vyprodání zásob, prodávat i karty kompatibilní pouze se starým systémem CryptoWorks. Na předvánoční trh ale počítá už jen karty s podporou Irdeto, které nebude možné použít v dekodérech pro Cryptoworks. Proto Skylink tento týden oznámil, že začne otestované satelitní přijímače, schopné přijímat signál zakódovaný systémem Irdeto, označovat pečetí Skylink Ready. Přechod na systém Irdeto plánuje také konkurenční satelitní služba CS Link.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).