Hlavní navigace

Satelitní Skylink zařadil National Geographic HD, zatím anglicky a rusky

20. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 7. 2011

UVNITŘ TECHNICKÉ PARAMETRY Dokumentární kanál National Geographic HD je ode dneška součástí placené programové nabídky největší české satelitní služby Skylink. Platforma jej zařadila jako osmnáctý HD program ve svém portfoliu, přičemž stanice zatím vysílá s anglickou a ruskou zvukovou stopou. Česká stopa se připravuje pro podzim letošního roku, ujistil ředitel zákaznického servisu Skylinku Michal Kopřiva.

K TÉMATU: National Geographic HD nejpozději 20. července v satelitním Skylinku

National Geograpic HD je přístupný na kartách Irdeto nebo Irdeto/ICE (Standard, Standard HD i Výměna) pro předplatitele nabídek Kombi, Multi HD, HD Plus a Komplet. V rámci probíhající „Prázdninové akce“ je do 31. 8. 2011 přístupný také všem předplatitelům balíčku MULTI (pro karty Irdeto a ICE), dodal Kopřiva. Zařazením nové stanice došlo i k určitým technickým změnám na transpondéru 12 207, některé programy se tu nyní vyskytují ve dvou verzích.

ČTĚTE TAKÉ: Pozice National Geographic HD připravena pro satelitní službu Skylink

Po provedené změně jsou pro zákazníky Skylinku k dispozici pouze verze s koncovkou CZ v názvu předvolby. Jedná se o tyto předvolby: NG Wild HD CZ, MTV Live HD CZ, iConcerts HD CZ, Nat Geo HD CZ. V případě, že máte naladěny jiné verze těchto programů, je potřeba tyto programy znovu naladit a vybrat verze s koncovkou CZ, upozornil Kopřiva.

ICTZ23

Technické parametry programu National Geographic HD

název předvolby: Nat Geo HD CZ

satelit: Astra 3B (23,5°E)

kmitočet: 12 207 MHz

polarizace: vertikální

SR: 27500

FEC: 3/4

norma: DVB-S2

modulace: 8PSK

pilot: ON

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.