Hlavní navigace

Satelitní služba Digi TV spustila kompletně nový web, freeSAT vyřadil ČT Sport HD

Lukáš Polák

Provozovatel původně rumunské satelitní služby působící v Česku na svých nových webových stránkách slibuje i zařazení dalších stanic ve vysokém rozlišení.

Doba čtení: 1 minuta

Kompletně nové webové stránky spustila dnes po 17. hodině satelitní služba Digi TV provozovaná skupinou Lama Energy. Zájemci je mohou najít na snadno zapamatovatelné adrese http://web.cz.digi.tv/. Hlavním důvodem pro přechod na její nabídku, který prezentuje operátor na svém webu, je sport ve vysokém rozlišení (HDTV), konkrétně Serie A, Ligue 1, Bundesliga, WTA a ATP. Řeč je tedy pochopitelně o kanálech Digi Sport, které nabízí původně rumunský operátor na družici exkluzivně jako jediný v České republice. Provozovatel satelitní služby na webu slibuje, že do budoucna bude také v nabídce navyšovat počet programů v HD kvalitě.

Czech Internet Forum 2018 Tip s tlačítkem

K TÉMATU: Smíchov oficiálně v nabídce služby Digi TV, další programy budou následovat

Dnes o sobě dala vědět také konkurenční služba freeSAT, která stejně jako Digi TV působí na stejné pozici, tedy 1 stupni západně. freeSAT ale bohužel klienty příliš nepotěšil. Ze své nabídky vyřadil sportovní kanál České televize v HD kvalitě. Operátor však s předstihem upozornil na skutečnost, že program bude v nabídce dostupný pouze dočasně, konkrétně po dobu hokejového šampionátu, který se letos konal v Praze a Ostravě. V tomto směru má bohužel freeSAT vůči svým zákazníkům velký dluh. Konkurenční Skylink má již v nabídce programy ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD, v příštím roce k nim přibudou i stanice Déčko HD/ČT art HD a ČT 24 HD.

Našli jste v článku chybu?