Hlavní navigace

Německá satelitní televize Premiere zřejmě změní značku

13. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 5. 2009

Nejznámější značka v placeném satelitním vysílání v Evropě možná zmizí z trhu. Významný vlastník největší evropské placené televize Premiere, mediální magnát Rupert Murdoch, zvažuje přejmenování skupiny na SKY Deutschland. Právě se značkou Sky působí Murdoch na jiných evropských trzích, převážně ve Velké Británii a Itálii.

ICTZ23

To už je definitivně rozhodnutá věc. Značka Premiere je mrtvá,“ uvedl pro agenturu DPA odborník z oboru, kterého parafrázoval server Satcentrum.com. Údajně se o změně názvu už zmiňuje prospekt, který stanice vydala v dubnu ke zvýšení kapitálu. „Vzhledem k budoucí strategii značky Premiere dosud ještě nepadlo definitivní rozhodnutí. Existuje ovšem možnost, že Premiere zastaví využívání obchodní značky Premiere,“ dodává web z prospektu.

Značka Premiere neboduje jen na německém a rakouském trhu, ale i v Evropě. Zejména díky široké nabídce atraktivních sportovních přenosů a filmových akvizicí patří mezi nejčastější terče satelitních pirátů po celé Evropě. Několik let bojovala s nelegálním příjmem, který se podařilo „odstřihnout“ až díky nasazení kódovacího systému Nagravision 3. Problémem je zejména fakt, že službu není možné legálně objednat mimo území Německa a Rakouska. Proto řada diváků v Evropě volí buď neautorizovaný příjem a nebo si službu legálně objednává a platí přes prostředníka přímo v Německu. V mnoha zemích dokonce existují i společnosti, které se specializují na zprostředkování objednávky placené televize z jiných míst, ale za značně vyšší cenu než je ta oficiální.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.