Hlavní navigace

Satelitní televize zaznamenává výrazný růst

16. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 11. 2009

Nejnovější analýza společnosti Screen Digest dospěla k tomu, že satelitní televize v regionu střední a východní Evropy je na vzestupu a nic nenasvědčuje tomu, že by jí v nejbližší době čekala stagnace nebo dokonce pokles. Studie připomíná dokonce, že se na trhu objevilo nebo objeví několik nových hráčů. Zmiňuje mj. Slovensko, kde by na přelomu letošního a příštího roku měla odstartovat digitální televize Magio.

KL22 hlasovani

DOKUMENT: Satellite pay-TV in Eastern Europe (PDF, 28 kB)

Jako ideální příklad se ukázalo Rumunsko nebo Polsko. Placené satelitní televizi se dařilo především na vesnicích a menších městech, kde není dostatečná konkurence operátorů. Ti byli především nuceni k nasazení agresivní cenové politiky (slevy apod.) a přinesli také rozvoj televize ve vysokém rozlišení (HDTV). Na některých trzích dokonce nabídka roste tak rychle, že předstihla i konkurenční kabel nebo IPTV. Britská společnost Screen Digest se sídlem v Londýně, která je autorem studie, se zaměřuje především na analýzý v oblasti filmu, televize a širokopásmového připojení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.